free templates joomla

UFC 259: Błachowicz vs Adesanya - Podsumowanie konferencji prasowej!!

総合格闘家, Mixed Martial Arts, ァイトナイト, UFC Fight Night, 王者, UFC,W czwartek 4-go marca o godzinie 23:00 polskiego czasu w Las Vegas odbyła się konferencja przed długo wyczekiwaną galą UFC 259, podczas której ma dojść do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej przez Jana Błachowicza (27-8) w pojedynku z niepokonanym nigeryjskim mistrzem Israelem Adesanyą (20-0).

Starcie "Cieszyńskiego Księcia"z Adesanyą podczas UFC 259 będzie niezwykle kluczowym wydarzeniem dla polskiego MMA, bowiem w niedzielny poranek nastąpi pierwsza, a  zarazem bardzo ważna obrona pasa wagi półciężkiej największej federacji MMA na świecie - UFC.

Błachowicz mistrzowski tytuł zdobył w ubiegłym roku podczas UFC 253, gdzie w efektowny sposób wygrał swój pojedynek z Dominickiem Reyesem (12-2), pokonując go tym samym przez TKO w drugiej rundzie.

Dla Nigeryjczyka będzie to okazja na stanie się podwójnym mistrzem UFC, który jak dotąd jest niepokonanym zawodnikiem, a zarazem mistrzem w wadze średniej. Swój ostatni pojedynek stoczył również na gali UFC 253, gdzie wygrał przez KO w drugiej rundzie z Paulo Costą (13-1), dopisując równocześnie pierwszą porażkę Brazylijczykowi w zawodowej karierze.

Na czwartkowej konferencji nie zabrakło szacunku zawodników względem siebie, a sam przebieg wydarzenia okazał się być niezwykle spokojny, przez co zapowiedz zbliżającej się gali można śmiało nazwać "ciszą przed burzą"

Postawa Polaka świadczyła o dużej motywacji i chęci udowodnienia swoich sportowych umiejętności przed całym światem – "Jestem po prostu szczęśliwy, że mogę bronić mojego pasa w starciu z kimś takim jak Israel Adesanya. Jestem podekscytowany i nie mogę się doczekać wejścia do oktagonu." (...) "Postaram się go znokautować lub sprowadzić do parteru. Chcę wykorzystać całą swoją wiedzę i siłę, żeby tego dokonać. Israel jest wybitnym stójkowiczem, dlatego będę musiał być bardzo uważn, bo sam mogę skończyć na deskach" – mówi.

Niezwykle ciekawym i emocjonującym momentem konferencji było spotkanie twarzą w twarz dwóch mistrzów, gdzie doszło do rozpoczęcia krótkiej wymiany słów ze strony Israela.

Ponadto podczas wczorajszego oficjalnego wydarzenia nie zabrakło obecności brazylijskiej podwójnej mistrzyni dwóch różnych kategorii wagowych, Amandy Nunes (20-4), która podejmie rękawice z pretendentką do mistrzowskiego tytułu wagi piórkowej, Megan Anderson (11-4). Trzecim pojedynkiem mistrzowskim będzie starcie Piotra Jana (15-1) , który stanie w obronie pasa kategorii koguciej naprzeciw doświadczonego Aljamaina Sterlinga (19-3).
 
Autor: Dareia Majka