free templates joomla

Mamed Khalidov o kontrakcie z ZUFFA! Wywiad!

Mamed KhalidovPodczas niedzielnego ważenia w dniu 2 września przed galą KSW 20 miała pojawić się informacja na temat kolejnej walki Mameda Chalidowa. Wcześniej pojawiały się informacje na temat podpisania przez niego kontraktu z jedną z amerykańskich organizacji. Kibice zgromadzeni na wczorajszej imprezie Inter Motor Cars odbywającej się na Lotnisku Bemowo czekali ze zniecierpliwieniem na ogłoszenie kolejnego przeciwnika, w moim mniemaniu najlepszego zawodnika w wadze średniej nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Okazało się, że będzie to mistrz średniego dowcipu, Szymon Majewski, który gościł w swoich programach Mameda Chalidowa. Jedno jest pewne, kolejna 21-sza gala organizowana przez Konfrontację Sztuk Walki odbędzie się 1-go grudnia na warszawskim Torwarze. Jest to powrót do Warszawy. Pierwsza gala na stołecznej hali odbyła się 14-go października 2006 roku. W związku z tym wczoraj udało się nam zadać parę pytań wracającemu po wakacyjnej przerwie zawodnikowi Arrachionu Olsztyn, który ujawnił z kim ma kontrakt na walki za oceanem:
 
Witaj Mamed, dziś jest ostatni dzień wakacji, jutro wszyscy wrócą do szkół, pracy etc. Jak spędziłeś swoje wakacje? Czy wyjeżdżałeś na jakieś obozy, czy był to czas przeznaczony tylko i wyłącznie na regenerację organizmu po ciężkim sezonie startowym?

Cześć. Czas wakacyjny spędziłem w większości odpoczywając i relaksując się. Nie wyjeżdżałem na zgrupowania i obozy. Kolejnym powodem usprawiedliwiający moje "lenistwo" jest to, że od 20-go lipca do 18-go sierpnia trwa Ramadan. Jest to post, który musi odbywać każdy wyznawca islamu, który ukończył 10-ty rok życia. Przygotowania muszą odbywać się w czasie, gdzie nie muszę ograniczać się z jedzeniem i piciem. Wtedy po każdym treningu jestem w stanie zregenerować się po każdym treningu w należyty sposób.

Twoja kolejna walka odbędzie się pierwszego grudnia na warszawskim Torwarze na KSW 21. W Warszawie jeszcze nigdy nie przegrałeś. Gdzie i z kim będziesz przygotowywał się do tego pojedynku?

Do walki zostało jeszcze trzy miesiące. W najbliższym czasie w porozumieniu ze swoim sztabem szkoleniowym podejmę decyzję odnośnie tego z kim i gdzie będę przygotowywał się do grudniowej walki. Przede wszystkim będą to przygotowania w Polsce w moim macierzystym klubie, Arrachion Olsztyn.
 
Z kim chciałbyś walczyć na 21-ej edycji KSW?

To bardzo trudne pytanie. Każdy zawodnik chce walczyć z coraz lepszymi zawodnikami, aby pokazywać, że z walki na walkę robi postęp jest coraz lepszy. Dla mnie nie ma znaczenia kto będzie moim kolejnym oponentem. Chcę podejść do walki w stu procentach skoncentrowany i odnieść kolejne, szóste już zwycięstwo z rzędu. Jeśli Bóg da, to na pewno się uda.

W przeszłości byłeś mistrzem KSW  w kategorii półciężkiej, teraz walczysz w kategorii średniej. Z, której z tych wag zobaczymy Cię na grudniowej gali?

Na obecną chwilę ważę około 90 kilogramów. Niedawno rozpocząłem treningi, więc do grudnia dam radę zrzucić zbędne kilogramy, aby zmieścić się w limicie wagi średniej.  Robię tak od wielu lat i tak samo będzie przed walką na KSW 21.
 
Spotkałem się z zarzutami kierowanymi w twoją stronę, że Mamed Chalidow wygrywa ze słabymi zawodnikami, w krótkim czasie. Wielu kibiców uważa, że najlepszym sposobem na potwierdzenia twojej wartości na rynku MMA będzie walka w Stanach Zjednoczonych. Mam na myśli takie organizacje jak, Strikeforce FC, czy największa na świecie Ultimate Fighting Champioship FC. Na jakim etapie stanęły negocjacje na temat podpisania kontraktu. Będzie to rok 2013, czy nastąpi to nieco później?

Niedawno dostałem kontrakt z jedną z wymienionych organizacji. Na razie nie mogę nic powiedzieć, bo dopóki nie ogłosi tego organizacja, ja nie mogę ujawniać żadnych szczegółów. Zaczynam trenować do walki na KSW 21 i jak Bóg da zadebiutuję w Stanach po nowym roku.

Rozumiem, że nie możesz zdradzać żadnych szczegółów odnośnie brandu pod, którym najprawdopodobniej będziesz występował, ale czy będzie to organizacja z koncernu ZUFFA, należącego do braci Fertitta (UFC i Strikeforce)?

Tak, będzie to jedna z tych organizacji. Nie mogę nic więcej powiedzieć, ale mogę obiecać jedno. Dam z siebie wszystko, aby wszyscy w Polsce byli ze mnie dumni. Chcę osiągnąć życiowy sukces.

Chcielibyśmy życzyć Ci wszystkiego dobrego sukcesów zarówno w KSW, jak i na amerykańskiej ziemi, abyś pokazał swoją wartość i uciszył wszystkich niewierzących w Ciebie krytyków.  Dziękujemy za wywiad.

Dzięki :)