free templates joomla

FEN 54 - wyniki ważenia zawodników!

FEN 54 - ważenie zawodnikówPrzedstawiamy wyniki ważenia zawodników przed galą FEN 54, która w piątek, 17 maja 2024 roku, odbędzie się w Pile. Niestety nie wszyscy zawodnicy wypełnili założone limity wagowe. Vitaliy Yakimenko, jeden z uczestników walki o pas mistrzowski FEN, nie zrobił wagi. W związku z tym pojedynek stracił status walki wieczoru. Dalej jednak na szali jest pas mistrzowski. Może go jednak zdobyć tylko Farid Alibabazade. Jeśli w pojedynku zwycięży Ukrainiec to nie zdobędzie on pasa. Obecnie status walki wieczoru ma pojedynek Gracjan Wyroślak vs Maksim Grabovich.

Na temat tej sytuacji wypowiedział się na platformie X Prezes FEN, Jakub Borowicz.


"Vitaliy Yakimenko nie wypełnił limitu wagowego kategorii muszej - jego starcie z Faridem Alibabazade odbędzie się na dystansie 5 rund, ale mistrzem, w przypadku zwycięstwa, może zostać tylko Azer. Triumf Ukraińcowi da zielone okienko na Sherdogu. I to tyle.

Yakimenko: 58,3 kg
Alibabazade:  56,7 kg

Byłem w pokoju Yakimenko wczoraj, dzisiaj - to dziwne, bo nie wyglądał źle i - moim zdaniem - było z czego ciąć. Niestety nerki odmówiły posłuszeństwa i na twarzy widziałem tylko grymas bólu.

Yakimenko oddaje 30% swojego wynagrodzenia, zaczyna pierwszą rundę z ujemnym punktem, a walka Yakimenko vs. Alibabazade nie będzie main eventem. Nową walką wieczoru jest starcie Gracjana Wyroślaka z Maximem Grabowiczem. Starcie o tytuł w dywizji muszej to co-main event.
FEN 54 Jakub Borowicz Skąd taka decyzja?

Po pierwsze - ranga wydarzenia trochę spadła. Zawodnik z historią FEN, dla którego ta walka została zorganizowana, nie zrobił wagi. Po drugie - obawiam się o frekwencję na trybunach w przypadku main eventu z mniejsza stawką pomiędzy dwoma wojownikami zza granicy. Wyroślak ma za sobą grupę kibiców, którzy tłumnie pojawią się jutro w hali. Ostatnie UFC w Rio de Janeiro dało mi do myślenia, że czasami można nagiąć zasady, oczywiście dla dobra sprawy.

Dodatkowo chcę wynagrodzić Grabowiczowi zrobienie po raz pierwszy w karierze limitu kategorii lekkiej. A na Wyroślaka stawiam od roku, więc to kolejny krok w budowaniu jego w FEN.

Tak więc, podsumowując:

Wyroślak vs. Grabowicz - walka wieczoru na dystansie 3 rund
Yakimenko vs. Alibabazade - walka mistrzowska na dystansie 5 rund. Pas może trafić tylko do Azera.

Reszta karty walk bez zmian."

Walka wieczoru
70,3 kg: Gracjan Wyroślak (70,6) vs Maksim Grabovich (70,6)

Karta główna
Pojedynek o pas mistrzowski w wadze muszej
56,7 kg: Vitaliy Yakimenko (58,3) vs Farid Alibabazade (56,7)

61,2 kg: Jan Ciepłowski (61,7) vs Thiago Nogueira (61,2)
93,0 kg: Łukasz Olech (93,4) vs Delan Monte (94,2)
83,9 kg: Adrian Gorący (84,1) vs Maksymilian Kowalski (84,1)
70,3 kg: Oleksandr Moisa (70,7) vs Michał Romaneczko (69,7)

Karta wstępna
77,1 kg: Wojciech Demczur (77,3) vs Marcin Kopcza (77,5)
65,8 kg: Bartłomiej Skowyra (66,2) vs Patryk Marzec (65,9)
77,1 kg: Jakub Szymanowski (77,0) vs Maksymilian Danielec (77,0) *

*  walka semi-pro