free templates joomla

Sylwia Juśkiewicz wystąpi na Kunlun Fight 21?

Sylwia JuśkiewiczJak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jedna z najlepszych polskich zawodniczek Kickboxingu i walcząca także w MMA 20-letnia Sylwia Juśkiewicz z Shi-Kon Łódź otrzymała propozycję stoczenia pojedynku w największej chińskiej organizacji Kunlun Fight. Polka ma debiutować w Państwie Środka na gali Kunlun Fight 21 a jej rywalką będzie 29-letnia Chinka Jin Tang nazywana "The Fighting Rose".

Sylwia Juśkiewicz to młoda utalentowana zawodniczka, której talent rozwinął się głównie w 2014 roku, gdzie zrobiła furorę w organizacji Fight Exclusive Night i wygrała dwie walki w Kickboxingu z Martą Chojnoską i Leną Ovchynnikovą. W 2014 roku miała też sporo sukcesów amatorskich, jak brązowy medal Mistrzostw Europy w Sanda czy Mistrzostwo Polski Oriental Rules. Za 2014 rok została uznana Najlepszą Zawodniczką 2014 polskiego Kickboxingu w ramach Fight Sport Awards.

W MMA Juśkiewicz nie ma tak dużych sukcesów, ale warto wspomnieć, iż w swoim debiucie walczyła z aktualną pretendentką do pasa mistrzowskiego UFC, Joanną Jędrzejczyk. Przegrała go na punkty, ale wówczas miała zaledwie 17 lat a Jędrzejczyk była już dojrzałą zawodniczką. W 2012 roku wygrała jeszcze dwie walki MMA. Pozostałe pojedynki brała z marszu stąd dwie punktowe porażki i jedna przez poddanie z Leną Thkorevską.

W tej chwili tylko sprawy paszportowo - wizowe będą decydujące czy Polce uda się wystąpić w Chinach na największej tamtejszej gali Sztuk Walki, obok wielu sław światowego Kickboxingu, Muay Thai i MMA. Miejmy nadzieję jednak, że polskie instytucje staną na wyskości zadania i bez przeszkód uda się Polce wylecieć do Chin.