free templates joomla

Pojedynek Jake Shields vs Demian Maia dodany do karty walk UFC Fight Night 29 w Brazylii!

Jakie Shields Pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy Jake'm Shieldsem (28-6-1 MMA, 3-2 UFC) i Demianem Maia (18-4 MMA, 12-4 UFC) będzie częścią karty walk na gali UFC Fight Night 29, która odbędzie się 9 października 2013 w Brazylii. Gala będzie transmitowana na kanale FOX Sports 1.

Od kiedy przeszedł do wagi półśredniej, Demian Maia, były pretendent do tytułu w wadze średniej wygrał trzy kolejne walki. Decyzję o zejściu do wagi niżej podjął po walce przegranej z Chrisem Weidmanem na gali UFC on FOX 2, pod koniec stycznia 2012 roku, gdy przegrał przez jednogłośną decyzję. Kolejną walkę w lipcu 2013 na gali UFC 148 z Dong Hyun Kimem wygrał przez TKO. Następnie przez poddanie pokonał Ricka Stroy'a na gali UFC 153 w październiku 2012, a kolejną walkę z Jonem Fitchem na gali UFC 156 w lutym 2013 roku, wygrał przez decyzję.

Przewidywano, że Maia zmierzy się z Joshem Koscheckiem na początku tego miesiąca na gali UFC 163, ale pojedynek został usunięty z karty walk gdy jego przeciwnik doznał kontuzji.

Jake Shields tymczasem wygląda na bardzo wzmocnionego ostatnim zwycięstwem nad Tyronem Woodleyem odniesionym przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali UFC 161 w czerwcu bieżącego roku. Gdyby nie niekorzystne wyniki testów antydopinowych Shieldsa po gali UFC 150 i wynik walki z Edem Hermanem znieniony na anulowaną, Shields miałby trzy zwycięstwa z rzędu.