free templates joomla

Jan Błachowicz vs Thiago Maretta Santos na UFC on ESPN+ 3 w Pradze!

Jan Błachowicz vs Thiago Maretta SantosOrganizacja Ultimate Fighting Championship oglosiła, iż najlepszy polski zawodnik MMA wagi półciężkiej Jan Błachowicz (23-7 MMA, 6-4 UFC) zmierzy się z Brazylijczykiem Thiago “Marretą” Santosem (20-6 MMA, 12-5 UFC) podczas walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 3, która 23-go lutego odbędzie się w hali O2 Arena w czeskiej Pradze.

Po zwycięstwie nad Nikitą Krylovem na UFC Fight Night 136, która odbyła się 15-go października w stolicy Rosji, Moskwie 34-letni Polak awansował na wysoką 3 pozycję rankingu wagi półciężkiej (205 lbs/93 kg) i do pewnego czasu utrzymywał ją, zanim ostatecznie nie wylądował o stopień niżej.

Błachowicz vs Maretta SantosThiago Marreta Santos jest równolatkiem Polaka i w ostatniej walce na grudniowej UFC 231 w hali Scotiabank Arena w Toronto w Kanadzie, pokonał wcześniejszego rywala Błachowicza, Anglika Jimi Manuwę w kapitalnym stylu nokautując go w drugiej rundzie. To dało mu przepustkę do walki z Polakiem choć to dopiero jego drugi występ w wadze półciężkiej. Wcześniej występował w wadze średniej, gdzie m.in. zdemolował typowanego do walki z Polakiem Anthony'ego Smitha.

Błachowicz w internetowym komentarzu na Twitterze zareagował żartobliwie: "Prawie jak w domu. Knedliki, hranolky, studene pivo, jdeme do Prahy" - nawiązując do swojego rodzinnego pochodzenia z Cieszyna, miasta, które w części jest polskie i w części czeskie. Póki co kiepską informacją dla polskich fanów jest fakt, iż UFC wyprzedało wszystkie bilety na galę, zatem wejściówki bedą tylko i wyłącznie w drugim obiegu.