free templates joomla

Holly Holm vs. Bethe Correia walką wieczoru gali UFC w Singapurze

Holly Holm vs. Bethe CorreiaDruga w dziejach UFC wyprawa do Singapuru ma już swój main event. 17 czerwca 2017 roku na UFC Fight Night 111 spotkają się zawodniczki kategorii koguciej: jej była mistrzyni - Amerykanka Holly Holm (10-3 MMA, 3-3 UFC) i Bethe Correia (10-2-1 MMA, 4-2-1 UFC) z Brazylii.
 
Dla Holm będzie to bardzo istotny bój, ponieważ przegrała swoje trzy ostatnie pojedynki. Od czasu sensacyjnego triumfu nad Rondą Rousey w listopadzie 2015 roku ''The Preacher's Daughter'' nie wygrała ani razu. W marcu 2016 roku utraciła tytuł w limicie 135 funtów (61,2 kg) po dramatycznym starciu z Mieshą Tate i poddaniu tuż przed końcem ostatniej rundy. W lipcu nie sprostała Valentinie Shevchenko, a w lutym bieżącego roku była mistrzyni świata w boksie stanęła przed szansą na zdobycie pasa w wadze piórkowej. Przegrała w nim z Germaine de Randamie, choć nie obeszło się bez kontrowersji, ponieważ rywalka dwukrotnie uderzała ją po syrenie na koniec dwóch rund i ani razu nie została za to ukarana odjęciem punktów.
 
Correia z kolei rywalizując z Rousey tuż przed Holm, zaznała swojej premierowej klęski w MMA. Następnie w 2016 roku uległa decyzją sędziów Raquel Pennington, a potem w taki sam sposób wygrała z Jessicą Eye. W marcu natomiast Brazylijka zremisowała z Marion Reneau. Podobnie jak w przypadku Holm, jej największym atutem jest stójka, aczkolwiek ta w wykonaniu Correi jest bardziej agresywna i chaotyczna.
 
Na tej samej gali zobaczymy w akcji m.in. Marcina Tyburę (15-2 MMA, 2-1 UFC), który w wadze ciężkiej podejmie słynnego Andrei'a Arlovski'ego (25-14 MMA, 14-8 UFC), czy też debiutującego w kategorii półśredniej Rafaela dos Anjosa (25-9 MMA, 14-7 UFC). Dotychczasową kartę walk gali w Singapurze prezentujemy poniżej:


Walka wieczoru
61,7 kg: Holly Holm (USA) vs. Bethe Correia (Brazylia)

Pozostałe walki
120,7 kg: Andrei Arlovski (Białoruś) vs. Marcin Tybura (Polska)
77,6 kg: Rafael dos Anjos (Brazylia) vs. Tarec Saffiedine (Belgia)
70,8 kg: Takanori Gomi (Japonia) vs. Jon Tuck (Guam)
57,1 kg: Ulka Sasaki (Japonia) vs. Justin Scoggins (USA)
77,6 kg: Dong-Hyun Kim (Korea Płd.) vs. Colby Covington (USA)
61,7 kg: Kwan-Ho Kwak (Korea Płd.) vs. Russell Doane (USA)
120,7 kg: Cyril Asker (Francja) vs. Walt Harris (USA)
66,2 kg: Alex Caceres (USA) vs. Guan Wang (Chiny)
57,1 kg: Carls John de Tomas (Filipiny) vs. Naoki Inoue (Japonia)