free templates joomla

Fame Friday Arena #1: Kubańczyk pokonuje Alberto! Wyniki

Fame Friday ArenaW piątek 21-go lipca w hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się frea fightowa gala Fame Friday Arena #1, z 10 pojedynkami w formułach MMA (7 walk) i K-1 (3 walki). W walce wieczoru niejednogłośną decyzją sędziów były mistrz wagi średniej Jakub "Kubańczyk" Flas (4-0) pokonał znanego z muzycznej działalności Alberto Simao (1-2). Walka odbyła się na zasadach K-1 w małych rękawicach.

Niejednogłośny werdykt wywołał sporo dyskusji i mocno wyrażony sprzeciw zaraz po walce przez samego Alberto. Innego zdania był zwycięzca pojedynku, który ocenił, iż wygrał dwie z trzech rund. Oczywiście nie zmieniło to wyniku walki, ale być może będziemy świadkami protestu. Nie pierwszego i nie ostatniego w historii organizacji.

Wydaje się, że znacznie więcej obiekcji można mieć do walki Piotra "Tybori" Tyburskiego (0-0-1) i Tomasza "Zadymy" Gromadzkiego (1-0-1), w którym sędziowie orzekli remis. Nie był to jednogłośny remis, bo jeden z sędziów dał zwycięstwo "Tyboriemu", który miał przewagę w dwóch pierwszych rundach a dwóch sędziów oceniło, że trzecia była wygrana w stosunku 10-8 przez Gromadzkiego. To dało podstawę pod remis dwóm z trzech sędziów.

Największe zainteresowanie towarzyszyło starciu na kickboxerskich zasadach weterana MMA Michała Pasternaka (2-0) z Pawłem Tyburskim (6-2). Obaj zapowiadali tzw. ostrą jazdę i od początku walki ruszyli na siebie bez kalkulacji. "Wampir" szybko przejął inicjatywę i zaczął spychać rywala do obrony. Po kopnięciu kolanem na głowę Tyburski liczony był pierwszy raz. Z trudem się pozbierał, ale później okazało się, że Pasternak zerwał biceps. 39-letni zawodowiec nie zwalniał jednak tempa i parł do przodu. Tyburskiemu udawało się przetrwać i trafiać czasem ciosami, ale nie miały one takiej siły by zatrzymać zawodnika Akademii Wilanów. Tyburski był liczony, ale przetrwał walkę z zawodowcem - co jest mimo wszystko jego drobnym sukcesem. Jednak różnica pomiędzy zawodowcem a amatorem w sportach walki była widoczna.

Efektownie wygrał swoją walkę brat Alberto, Josef "Bratan" Simao (3-0), który zdemolował Jakuba "Kubę" Nowaczkiewicza (3-1). Zaskoczeniem był też wynik hybrydowej walki Dominika "Jaxu" Jaxa (1-0), który korzystając z pełnego MMA wypunktował grapplera Adriana "Medusę" Salamona (3-1).

Komplet wyników:

Karta wstępna
71,8 kg: Kornel "Koro" Regel pokonał Piotr "Edzio" Bylina przez decyzję 3-0
77,5 kg: Alexander "Sasha" Muzheiko pokonał Dawida Malczyńskiego przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:36 min)

Karta główna
59,0 kg: Elizabeth "Lizi" Anorue pokonała Olgę "Nanami Chan" Sałacką przez decyzję 3-0
84,0 kg: Piotr "Tybori" Tyburski vs. Tomasz "Zadyma" Gromadzki - Remis (28-28, 29-28, 28-28)
100,0 kg: Dominik "Jaxu" Jax pokonał Adriana "Medusę" Salamona przez decyzję 3-0
90,0 kg: Piotr "Świr" Świerczewski pokonał Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
93,0 kg: Michał "Wampir" Pasternak pokonał Pawła "Księżniczkę" Tyburskiego przez decyzję 3-0
75,0 kg: Josef "Bratan" Simao pokonał Jakub "Kuba" Nowaczkiewicz przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
79,0 kg: Marcin Dubiel pokonał Filipa "Filipka" Marcinka przez decyzję 3-0

Main event
85,0 kg: Jakub "Kubańczyk" Flas pokonał Alberto Simao przez niejednogłośną decyzję 2-1 (29-28, 28-29, 29-28)

Autor: Tomasz Majewski