free templates joomla

Gromda 12: Zagraniczny triumfator turnieju Taeddy! Wyniki & Video

TaeddyW piątek 3-go marca w Hali Sportowej w Pionkach k.Radomia odbyła się 12 edycja gali Gromda. Formuła boksu na gołe pięści (ang. bare knuckle) ma już swoich oddanych fanów i to dla nich dedykowana była ta impreza promotora Mariusza Grabowskiego. Z pewnością widzowie nie byli zawiedzeni, gdyż mieli okazję obejrzeć kilka naprawdę bardzo interesujących pojedynków.

Tradycyjnie na program wydarzenia słada się 8-mio osobowy Turniej a także pojedyncze walki Superfight. Dodatkowo walką wieczoru było starcie dwóch debiutujących zawodników, znanego z Wotore i King of the Street Simona "Savage" Henriksena i bitnego mieszkańca Sądecczyzny Jakuba "Kajfasza" Soroty.

Gala rozpoczęła się od Extra Fight, w którym zmierzyli się ze sobą  Sebastian "Scareface" Skiermański i John "Bad John" Ferguson. Walka skończyła się już po niecałych 2 minutach pierwszej rundy. Popularny "Scareface" zasypał gradem ciosów przeciwnika a Ferguson wyleciał za liny. Po chwili wrócił do ringu. Po chwili jednak kolejne mocne ciosy spadły na głowę Anglika, który padł na mate i już się z niej nie podniósł. Skiermański odnotował drugie zwycięstwo na Gromdzie i ma bilans 2-1.
Zwycięzca: Sebastian „SCARFACE” Skiermański

Kolejnym starciem była już walka turniejowa, w której zmierzyli się Dominik "Suchy" Suchecki z Patrykiem "Rockerem" Libuszewskim. Suchy, który był cichym faworytem całego turnieju szybko pokonał przeciwnika, który niestety doznał kontuzji barku i już po kilku sekundach nie mógł dalej kontynuować walki.
Zwycięzca: Dominik „SUCHY” Suchecki

Drugą ćwierćfinałową parę tworzyli Dustin "Taeddy" Rabiega i Karol "Mnich" Ferenc. "Mnich" mimo sporej przewagi wagi i  warunków fizycznych nie zaprezentował się zbyt dobrze w tym starciu. Udało mu się jakoś dotrwać do końca pierwszej rundy lecz "Taeddy" w drugiej rundzie dopiął swego i pokonał rywala poprzez nokaut.
Zwycięzca: Dustin „TAEDDY” Rabiega

Kolejna para to Daniel "Bodzio" Pacyniak i Stephan "Problem" Weldon. To walka, która również zakończyła się bardzo szybko. Na początku "The Problem" zaatakował mocno rywala ten jednak przetrwał. Potem "Bodzio" posłał Irlandczyka na deski. Rywal zdołał się jeszcze podnieść lecz pod koniec rundy narożnik Problema rzucił ręcznik przerywając walkę .
Zwycięzca: Daniel „BODZIO” Pacyniak

Ostatnia walka ćwierćfinałowa to Christian "Popeye" Oheim vs Jarosław "Dynamit" Kuśmierski. Ona również nie przyniosła większych emocji i zakończyła się bardzo szybko. "Dynamit" rzucił się na rywala i zadawał sporo ciosów. "Popeye" starał się przetrwać nawałnicę ciosów rywala lecz nie dał rady i padł na deski. Wezwano lekarza, który nie dopuścił go do dalszej walki.
Zwycięzca: Jarosław „DYNAMIT” Kuśmierski

Potem mieliśmy kolejne starcie w ramach Ustawek zmierzyli się ze sobą Krzysztof "Żołnierz" Ryta vs Jurij "Jurij" Sinenkow. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Ryta potężnym sierpowym położył Jurija na deski, ten jeszcze zdołał się podnieść lecz jego narożnik widząc w jakim jest stanie postanowił rzucić ręcznik przerywając ten pojedynek .
Zwycięzca: Krzysztof „ŻOŁNIERZ” Ryta

Kolejny Superfight to starcie Arman "Arman" Amirjan vs Milanko "Kałasznikow" Puranović. Walka zakończyła się to bardzo dziwnych okolicznościach już w pierwszych sekundach walki. Z powtórek jednak można wywnioskować iż Arman trafił swojego rywala mocnym uderzeniem na twarz po czym chciał go obalić .Najwidoczniej cios był na tyle mocny, iż ,,Kałasznikow” nie dał rady walczyć dalej a być może zrejterował. 
Zwycięzca: Arman „ARMAN” Amiryan

Kolejnym starciem była już walka półfinałowa turnieju, gdzie zmierzyli się ze sobą Dominik "Suchy" Suchecki vs Daniel "Bodzio" Pacyniak. Zdecydowanie było to starcie jedno z ciekawszych tego wieczoru , które trwało aż 5 rund. W 4 minucie rundy numer 5 widać było iż Bodzio jest już bardzo zmęczony i nie bardzo ma ochotę na kontunuowanie tego pojedynku . Narożnik najwidoczniej zauważył ekstremalne zmęczenie zawodnika i postanowił rzucić ręcznik przerywając tą walkę
Zwycięzca: Dominik „SUCHY” Suchecki

W drugim półfinale mieliśmy starcie Dustin "Taeddy" Rabiega vs Jarosław "Dynamit" Kuśmierski.  W pierwszej rundzie aktywniejszy był Taeddy, który starał się zaskakiwać swojego przeciwnika lecz nie było z jego strony jakiegoś większego zagrożenia. W drugiej rundzie Kuśmierski nadział się na Piekielnie mocny prosty Taeddy'ego  , który posłał go na deski . Dynamit wstał i chciał dalej walczyć lecz jego narożnik widząc iż jest coraz bardziej obijany przez rywala postanowił przerwać ten pojedynek rzucając ręcznik
Zwycięzca: Dustin „TAEDDY” Rabiega

Kolejne starcie to znowu pojedynek Polska vs Europa gdzie zmierzyli się Piotr "Capo" Półchłopek i Rob "Big Rob" Cunningham. W pierwszej rundzie zdecydowanie lepiej wyglądał Polak, który był dużo bardziej aktywny lecz przeciwnik dał radę przetrwać do końca. W drugiej rundzie "Capo" rzucił się na rywala zadając mu kilka bardzo mocnych ciosów na głowę, po których "Big Rob" padł. Rywal Polaka zdołał jeszcze się podnieść lecz kontuzja oka sprawiła, iż nie chciał kontynuować tego pojedynku
Zwycięzca: Piotr „CAPO” Półchłopek

Kolejne Starcie to Walka Przemysław "Reksio" Rekowski vs Randy "Kofee King" Randayn. Zdecydowanie jedna z najlepszych walk gali. W pierwszej rundzie "Kofee King" pokazał swoją ogromną siłę posyłając dwukrotnie na deski swojego rywala. Drugie starcie było bardzo podobne lecz widać było, iż Panowie mają mniej siły, dodatkowo Reksio przy jednej z akcji doznał kontuzji kolana. Rekowski pokazał ogromny charakter i postanowił dalej walczyć co się opłaciło gdyż w trzeciej rundzie udało mu się skontrować potężnym prawym i Randayn nie był w stanie się podnieść.
Zwycięzca: Przemysław „REKSIO” Rekowski

Kolejne starcie to już wielki finał turnieju Gromda 12 i pojedynek Dominik "Suchy" Suchecki vs Dustin "Taeddy" Rabiega.  Widać niestety było iż "Suchy" po 5 rundowym pojedynku półfinałowym zdecydowanie gorzej wyglądał pod względem kondycyjnym od rywala. "Teaddy" był dużo szybszy od rywala i kilku krotnie trafił go mocno. W drugiej rundzie Polak był na deskach lecz zdołał przetrwać to starcie. Niestety w 3 rundzie Rabiega dopiął swego. "Suchy" po kolejnym nokdaunie nie był gotowy do kontynuowania walki i jego narożnik postanowił przerwać pojedynek rzucając ręcznik. Niespodziewanie zwycięzcą tego starcia został "Taeddy"
Zwycięzca: Dustin „TAEDDY” Rabiega

Ostatnia walką na gali było starcie Jakub "Kajfasz" Sorota vs Simon "Savage" Henriksen. Polak, który był debiutantem starał się od początku narzucić mocne tempo lecz doświadczenie Savage wzięło górę. "Kajfasz" padał kilka razy, ale starał się odgryzać ciosami. W kolejnej rundzie doznał kontuzji kolana, ale mimo to wstał i walczył!

Komplet wyników:

Ćwierćfinały Turnieju Gromda 12
Dominik ”SUCHY” Suchecki pokonał Patryka ”Rockera” Libuszewskiego przez TKO (kontuzja)  w 1 rundzie (0:09 min)
Dustin ”TAEDDY” Rabiega pokonał Karola ”Mnicha” Franca przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (0:36 min)
Daniel „BODZIO” Pacyniak pokonał Stephana „PROBLEM” Weldona przez poddanie narożnika w 1 rundzie
Jarosław „DYNAMIT” Kuśmierski pokonał Christiana „POPEYE’A” Oheima przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie (0:59 min)

Półfinały
Dominik „SUCHY” Suchecki  pokonał  Daniela „BODZIA” Pacyniaka przez poddanie narożnika w rundzie 5 (4:11 min)
Dustin „TAEDDY” Rabiega pokonał Jarosława „DYNAMITA” Kuśmierskiego przez poddanie narożnika w 2 rundzie (1:29 min)

Finał
Dustin „TAEDDY” Rabiega pokonał Dominika „SUCHEGO” Sucheckiego przez poddanie narożnika w 3 rundzie (0:52 min)

EXTRA FIGHT – USTAWKI
Sebastian „SCARFACE” Skiermański pokonał Johna „BAD JOHNA” Fergusona przez TKO, w 1 rundzie (1:15 min)
Krzysztof „ŻOŁNIERZ” Ryta pokonał Jurija „JURIJA” Sinenkowa przez poddanie narożnika w 1 rundzie
Arman „ARMAN” Amiryan pokonał Milanko „KALASHNIKOVA” Puranovica przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie (0:20 min)
Piotr „CAPO” Półchłopek pokonał Roba „BIG ROBA” Cunninghama przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie (0:14 min)
Przemysław „REKSIO” Rekowski pokonał Randy’ego „KOFI KINGA” Randayna przez KO w 3 rundzie (0:20 min)
Simon „SAVAGE” Henriksen pokonał Jakuba „KAJFASZA” Sorotę przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie (3:00 min)

Autor: Artur Kujawski