free templates joomla

Lumpinee Boxing Stadium: Niesamowity pojedynek Muanghtai i Seksana! Wyniki & Video

Sekson vs Muanghtai LumpineeGala Phtkiatphet w dniu 4-go września otworzyła sezon poważnych jesiennych starć Muay Thai na Lumpinee Boxing Stadium. Promotorem gali jest Major Panitcha Theeradejpong a głównym wydarzeniem okazała się niprawdopodobna walka 23-letniego "Króla Nokautów Łokciem" Muangthai P.K.Senchaimuaythaigym (67-18-2) i doświadczonego Seksana Aor.Kwanmuang (120-27-4) w wadze lekkiej do 136 lbs. (61,7 kg).

Pojedynek nie był walką o pas, bo mistrzem tej wagi od lutego 2018 jest 19-latek Kulabdum Sor.Jor.Piek-Uthai (58-15-3). Ten sam, z którym Muanghtai podczas gali Toyota Hilux Vigo na Lumpinee w dniu 5-go czerwca zremisował. Seksan zaś jest trzeci w aktualnym sierpniowym rankingu, zaś Muanghtai wypadł poza 10-tkę.

W tym pojedynku jednak to nie miało znaczenia, bo "stary lis" jakim jest Sekson, po prostu oszukał rywala, prezentując wyśmienitą formę. Wykluczył od pierwszej rundy czujnie najgroźniejszą broń czyli słynne nokautujące łokcie rywala i i sam nękał go groźnymi akcjami. Był lepszy boksersko i to otwierało mu drogę do kopnięć. Trzecia runda w wykonaniu obu była niesamowita. Obaj podjęli ryzyko dążąc do nokautu. Podobnie w czwartej i do końca trwał niesamowity bój. Sędziowie byli jednomyślni i to Seksana Aor.Kwanmuang został zwycięzcą czwartego pojedynku jaki stoczyli między sobą.

Równie zacięty choć zakończony remisem pojedynek stoczyli były mistrz i aktualnie pretendent numer jeden wagi supermuszej (115 lbs. 52,166 kg.) Rungnarai Mor.Rattanabandit i Pherputhai Sitsarawatser. Pas tej wagi jest "wakujący" i w drugiej parze bili się Kongsuk Sitsarawatseua i Peemai Erawan a stawką był też pas mistrza Tajlandii w wadze koguciej (118 lbs, 53.524 kg). Pas zdobył Kongsuk i on może być teraz rywalem Rungnarai w walce o prymat w kategorii supermuszej.

Komplet wyników:

113 lbs: Noomtrungnoi Singpomprab pokonał Payakjew Kelasport przez decyzję
100 lbs: Phetsila Sitnoomnoi pokonał Senkrai Sor.Kraiveth przez TKO w 2 rundzie
115 lbs: Donking Morbeskamala pokonał Phetamnath Sawansangmanja przez TKO w 2 rundzie
117 lbs: Kongsuk Sitsarawatser pokonał Pimai Erawan przez decyzję
125 lbs: Yardfah R-Airline pokonał Khunsuknoi Sitkaewpapon przez decyzję
114 lbs: Rungnarai Mor. Rattanabandit vs Pherputhai Sitsarawatser - Remis

Main event
136 lbs: Sekson Aor.Kwanmuang pokonał Muangthai Klongsuanpooresort przez decyzję