free templates joomla

Rumble Of The Kings 2012: Johan Jorup vs Krzysztof Morzyszek

Krzysztof Morzyszek23 letni zawodnik MMA klubu Bellator Warszawa, Krzysztof Morzyszek (3-1) weźmie udział w największej szwedzkiej imprezie sportów walki, gali Rumble of the Kings 2012 znaną dawniej jako K-1 Scandinavia. Impreza będzie mieć miejsce w dniu 16-go listopada w hali Cloetta Center, Linköping w Szwecji. Jego rywalem będzie miejscowy zawodnik Johan Jorup (3-0). Pojedynek odbędzie się w kategorii półciężkiej (93 kg).

Warszawiak to Mistrz Polski Juniorów Submission Fighting z 2007 roku. Debiutował w 2010 roku na największej litewskiej imprezie MMA Hero's Lithuania 2010, pokonując w 36 sekund mistrza Europy Karate Kyokushin, Tadasa Sapokę. Kolejne zwycięstwo odniósł, na znanej polskiej imprezie Night Of Champions w Poznaniu, nad Piotrem Żowczukiem w lutym 2011 roku. Następne walki zaliczył w turnieju wagi półciężkiej na gali Hero's Lithuania 2011 w Wilnie wygrywając jeden pojedynek i ulegając największej litewskiej gwieździe MMA Egidijusowi Valaviciusowi w finale. Morzyszka czeka jeszcze jedna walka już za tydzień z silnym Marcinem Bandelem na gali Fighters Arena 3 w Łodzi a później będzie już mógł szykować się do listopadowej batalii. Morzyszek będzie drugim Polakiem po Pawle Słowińskim, który wystąpi na tej gali, ale pierwszym w formule MMA.

Szwed Johan Jorup ma 28 lat i trenuje w  w klubie Kampsportscentret. Na zawodowej arenie jest niepokonany. Mierzący 190 cm zawodnik miał już w karierze do czynienia z Polakami, bowiem w debiucie pokonał Szymone Szynkiewicza w 2010 roku. Ostatnio walczył na prestiżowej gali Zone FC wygrywając przez TKO z rodakiem Magnusem Strandnerem w maju br. Szwed był przez pewien czas sparingpartnerem Alexandra Gustafssona, znanego z występów w UFC. Pierwotnie rywalem Szweda miał być Teodoras Akstuolis z Litwy, ale ten 10 listopada walczy z Hendrikiem Oschmannem z Niemiec na gali Hero's Lithuania 2012 w Wilnie.