free templates joomla

Jerome Le Banner vs James Smith na Fight Night Saint Tropez!

Fight Night Saint TropezKickboxerskie walki na najwyższym poziomie po raz pierwszy w historii trafią do francuskiego kurortu Saint-Tropez na Lazurowym Wybrzeżu. Gala “Fight Night Saint Tropez”, odbędzie się 4-go sierpnia a udział w niej potwierdziło wiele gwiazd światowego K-1 i Muay Thai. Główną gwiazdą wieczoru będzie co zrozumiałe będzie weteran Jerome Le Banner (75-21-2 60 KO). 40-letnia gwiazda światowych ringów zmierzy się z 42 letnim Amerykaninem Jamesem "B-52" Smithem (15-3) z Black Thaiger Academy w Newark, którego niedawno bo w czerwcu znokautował rodak Radu Sphingel w walce Muay Thai.

JLB ma już zaplanowane kolejne walki w tym na Glory 10 w końcówce września z Sergeiem Kharitonovem z Rosji, zatem będzie musiał uważać na ewentualne urazy, bo pojedynek w USA jest znacznie ważniejszy choć stawką walki jest pas mistrza świata WKN w wadze superciężkiej (powyżej 100 kg). W tym wypadku pojedynek odbędzie się na nieco archaicznym dystansie pięciu rund po dwie minuty, ale dla "Geronimo" to żaden problem.

O podobne trofea walczyć będą w wagach ciężkiej i cruiser Vladimir Mineev z Rosji z Brazylijczykiem Thiago Beowulfem i Francuz Emmanuel Payet z reprezentującym Litwę a trenującym w Anglii, Arnoldem Oborotovem. Również superfight zapowiada się ciekawie, bowiem będący ostatnio testerem dla idących w górę fighterów Stefan Leko walczyć będzie z mistrzem z aktualnym mistrzem Europy WKON w wadze ciężkiej Nicolasem Wambą. Wamba to także triumfator bokserskiego turnieju Biggers Better a Niemiec to jedna z legend "złotych czasów" K-1.


Na kickboxerskim ringu zobaczymy także powracającego do dobrej formy 36-letniego weterana MMA Anthony Rea (25-14 MMA). "Wild Thing" to jedna z legend francuskiego MMA, który walczył w słynnej Cage Rage a nawet raz wystąpił na KSW 10, gdzie obił go Holender Dave Dalgliesh. Od pechowej porażki z Jimi Manuwą w 2011 roku na BAMMA 8, Francuz jest niepokonany w MMA a tu przyjdzie mu się zmierzyć z Belgiem Laurentem Atriffi.

Jak przystało na Saint Tropez, ceny wejściówek na galę są odpowiednio "skrojone". Wejściówka na galę to "jedynie" 250 euro a stoliczki w strefie ViP za jedyne 2500 tysiąca i 4100 euro. Organizatorzy nie podają czy to cena z napiwkiem, ale menu zawiera tortellini, filety z świeżych ryb, bo kurort leży nad Morzem Śródziemnym. Dodatkowo gorącą czekoladę, pralinki na deser i oczywiście wytrawne wino, bo jest to bliska część pobliskiej Prowansji. Poniżej jednak to co bardziej interesuje kibiców czyli "menu" w postaci karty walk:

Main event
+100 kg: Jerome Le Banner (Francja) vs James Smith (USA)

WKN World Championship
100 kg: Vladimir Mineev (Rosja) vs Thiago Beowulf (Brazylia)
95,8 kg: Emmanuel Payet (Francja) vs Arnold Oborotov (Litwa)

Superfight - 4 x 2 min
+100 kg: Stefan Leko (Niemcy) vs Nicolas Wamba (Francja)
59,6 kg: Helene Loewinski (Szwecja) vs Alena Hola (Czechy)
+100 kg: Thomas Vanneste (Belgia) vs Vladymir Toksyatynov (Rosja/Niemcy)

Extrafight - 3 x 2 min
92 kg: Antony Rea (Francja) vs Laurent Atriffi (Belgia)
70 kg: Philippe Salmon (Francja) vs Sansong Moua (Francja)
100 kg: Marc Vliger (Francja) vs Cédric Ameline (Francja)

Turniej - 82 kg
Yoann Koangolo (Szwajcaria)
Mourad Hosni (Francja)
Freddy Marius Bructer (Francja)
Eduard Andronache (Francja)