free templates joomla

Tommy Fury pokonuje Jake Paula! Video Komentarz

Tommy Fury vs Jake PaulBrat pięściarskiego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tommy “TNT” Fury (9-0, 4 KO) zdołał pokonać niejednogłośnie na punkty youtubera Jake'a Paula (6-1, 4 KO) podczas niedzielnej (26 lutego) gali "The Truth", która odbyła się w hali Diriyah Arena w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie. Dwukrotnie wcześniej przekładany pojedynek na dystansie 8 rund, sędziowie punktowali: 75-74 dla Paula i 76-73, 76-73 dla Fury'ego.

Bój lepiej zaczął Fury, który wsparty dopingiem i obecnością brata Tysona Fury'ego atakował przemyślanymi kombinacjami. Widać było dobrze funkcjonujący lewy prosty, pracę nóg i balans tułowia przed atakami, które przeprowadzał rzadziej, ale za to zdecydowanie i wyraźniej.

Amerykanin z kolei postawił na klincze i tzw. "brudny boks". Rzucał też obszerne sierpy, które były czytelne dla angielskiego zawodnika i nie udawało mu się namierzyć rywala, znikającego wzdłuż lin na nogach. Sędzia ringowy Hector Afu udzielał dwukrotnie ostrzeżenia i jednemu i drugiemu za nieczystą walkę, ale punkty na plus zdobywał głównie Anglik. W ostatnim starciu udało mu się trafić lewym prostym i na moment 23-letni Fury przyklęknął a sędzia rozpoczął liczenie. Nie zadło się to na wiele, bo dwóch sędziów wyżej oceniło bokserskie umiejętności Anglika.

Gaża Jake'a Paula za pojedynek wyniesie 3,2 mln dolarów. 26-letni Amerykanin zagwarantował sobie 65% wpływów z PPV i kwota może wzrosnąć do blisko 9 mln dolarów wcznie z kontraktami reklamowymi. Gaża Tommy'ego Fury'ego wynosi 2 miliony dolarów, ale może wzrosnąć do 4,5 miliona dolarów dzięki sprzedaży pay-per-view.

Autor: Tomasz Majewski