free templates joomla

Legendarny Giorgio Petrosyan znokautowany przez Superbona na One Championship First Strike! Video

Petrosyan vs SuperbonW piątek 15-go października doszło do prawdziwej sensacji w świecie Kickboxingu, bowiem w nieprawdopodobny sposób został znokautowany Giorgio Petrosyan (104-3-2 KB, 4-1 ONE) ormiańsko - włoski mistrz K-1 MAX i posiadacz tytułu mistrza turniejowego wagi piórkowej One Championship. Pogromcą mistrza okazał się 31-letni Superbon Banchamek (112-34 KB, 2-0 ONE) z Tajlandii, który fenomenalną akcją z podwójnym kopnięciem, pozbawił go przytomności w drugiej rundzie walki podczas gali One Championship First Strike w Singapurze.

Stawką był "inauguracyjny" pas wagi piórkowej (155 lbs/70,3 kg) jaki na szali położyła po raz pierwszy największa azjatycka organizacja walk MMA, Muay Thai i Kickboxingu, mając nadzieję, że ormiański zawodnik dołoży kolejny sukces. Stało się inaczej i to pokazuje, że Tajlandia nadal jest zagłębiem wielkich talentów.

To nieprawdopodobny sukces Superbona, który trenuje z ikoną i dawnym rywalem Giorgio, Buakawem pod brandem gymu Banchamek i dawniej tylko zremisował z Ormianinem. Jemu udało się go znokautować i trudno tu mówić o przypadku. 31-letni Taj naprawdę nazywający się naprawdę Muensang Suppachai, to były mistrz turniejów Kunlun Fight i Enfusion. Był mistrzem Tajlandii w Muay Thai i 3-krotnym amatorskim mistrzem świata Muaythai IFMA. W 2017 roku, Taj triumfował w Polsce, podczas The World Games 2017. W zawodowych walkach od 2013 roku pokonali go tylko czterej rywale: Toby Smith, Sitthichai Sitsongpeenong, Endy Semeleer i Marat Grigorian. Dwaj z nich walczą w turnieju One Championship Featherweight Tournament, który poprzedził walkę wieczoru.

Petrosyan triumfował w One Championship w 2019 roku turnieju o 1 mln dolarów i był faworytem starcia. W blisko 110 walkach przegrał tylko 3 razy i drugi raz w karierze przed czasem, ale nigdy tak ciężko nie był znokautowany! Został wyniesiony z klatki prosto do szpitala. Być może to koniec pewnej epoki. Andy Souwer wyniesiony kilkanaście minut wcześniej, Masato, który zakończył karierę i Buakaw, który ma 39 lat i walczył ostatni raz w 2019 roku, zamykają niesamowity czas walk K-1 MAX od 2003 roku. Ten nokaut jest znamienny i mówiący o zmianie pokoleń.

Autor: Tomasz Majewski