free templates joomla

Ovince St. Preux i Diego Sanchez z 3 miesięcznymi zawieszeniami USADA

Ovince St.PreuxDwóch znanych zawodników organizacji Ultimate Fighting Championship: Ovince St. Preux (24-13 MMA, 12-8 UFC) i Diego Sanchez (31-12 MMA, 18-12 UFC) zostało ukaranych 3 miesięcznymi zawieszeniami przez U.S. Anti-Doping Agency (USADA) za naruszenie standardów polityki antydopingowej w 2019 roku. W organizmach obu znaleziono zabronione metabolity, które zaczęli przyjmować w październiku a które wykryto u nich. OSP był badany w październiku a Sanchez w grudniu 2019. Obydwaj zaakceptowali zawieszenia.

Znalezione ilości są małe i obaj wyjaśnili jak trafiły do organizmu poprzez zabronione suplementy. U Sancheza znaleziono ostarynę i składnik anaboliczny określany jako S-23. Z kolei u Haitańczyka znaleziono ostarynę, oraz środki takie jak metabolity LGD-4033, sulfonu i sulfoksydu GW1516. Obaj przyznali się do nieświadomego wzięcia środków i podali nazwy suplementów, które zawierały owe będące na liście zakazanych substancji środki.

Obydwaj zaczęli je stosować od końca października i dość łagodnie komisja uznała, iż od tego czasu należy liczyć okres ich zawieszenia. Ma to o tyle znaczenie, iż Diego Sanchez walczy 15-go lutego na gali UFC Fight Night Błachowicz vs Anderson 2 w co-main event z Michaelem Perreirą, i gdyby liczyć od daty posiedzenia komisji, to nie zostałby dopuszczony do walki a tak i owszem. OSP miał walczyć z kolei z Ryanem Spannem na najbliższej UFC 247: Jones vs. Reyes w dniu 8-go lutego. Niestety pojedynek OSP został z niej wycofany. Haitańczyk był ostatnim rywalem polskiego zawodnika Michała Oleksiejczuka na UFC Copenhagen.