free templates joomla

Krzysztof Jotko wystąpi na UFC 244 w Nowym Jorku

Krzysztof Jotko UFC 244Prawdopodobnie kolejny występ jeszcze w tym roku w organizacji Ultimate Fighting Championship zaliczy 29-letni polski zawodnik MMA wagi średniej Krzysztof Jotko (21-4 MMA, 8-4 UFC), który poinformował o tym w mediach społecznościowych, podając, iż wystąpi w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jak wiadomo na tym obiekcie 2-go listopada br. odbędzie się gala UFC 244. Dla Polaka będzie to trzeci występ w tym roku i szansa na trzecie zwycięstwo, po długiej rocznej przerwie w walkach na przestrzeni kwietnia 2018 i kwietnia 2019 roku.

Pochodzący z mazurskiej Ornety fighter ostatni występ zaliczył na gali gali UFC 240: Holloway vs. Edgar w kanadyjskim Edmonton i pokonał na punkty miejscowego zawodnika Marca-Andre Barriault (11-3 MMA, 0-2 UFC). Wydarzenie odbyło się w nocy z soboty 27-go na na niedzielę 28-go lipca, co pokazuje, że nie czekano długo z ofertą walki dla Polaka.

W kwietniu z kolei w Sankt Petersburgu w Rosji podczas UFC on ESPN+ 7 Overeem vs. Oleinik (UFC Fight Night 149) pokonał Macedończyka Alena Amedovskiego (8-1 MMA, 0-1 UFC), także na punkty. W trudnym okresie 2016 - 2018, Polak borykający się z kontuzjami przegrał trzy walki, ale jak widać i zawarty w USA ślub i brak zdrowotnych problemów, wyzwalił w nim nowe pokłady głodu zwycięstw. Ostatnia wygrana awansowała go na 15 pozycję w rankigu wagi średniej UFC. Krzysztof na 12 walk w UFC wygrał 8 z czego dwie ze sławami takimi jak były pretendent Thales Leites czy mistrz KSW Scott Askham.

Jotko od dłuższego czasu mieszka i trenuje na Florydzie w USA w renomowanym American Top Team w Coconut Creek. Tylko do ostatniego pojedynku trenował z takim sławami Coby Covington, Thiago Santos czy stojący w jego narożniku w Kanadzie Thiago "Pitbull" Alves. W klubie trenuje także polska była mistrzyni UFC Joanna Jedrzejczyk (15-3 MMA, 9-3 UFC), której walkę z Michelle Waterson (17-6 MMA, 5-2 UFC) w piątek 9-go sierpnia potwierdzono oficjalnie na UFC on ESPN+ 19, w pobliskiej florydzkiej Tampie w dniu 12-go października.

W przypadku gali UFC 244 znane są dopiero dwa pojedynki. W wadze półciężkiej Corey Anderson (12-3 MMA, 9-3 UFC) zmierzy się z rewelacyjnym Brazylijczykiem Johnny Walkerem (17-3 MMA, 3-0 UFC) a w kategorii ciężkiej rodak Andersona, Amerykanin Derrick Lewis (21-7 MMA, 12-5 UFC) i były mistrz Bellatora Bułgar Blagoy Ivanov (18-2 MMA, 2-1 UFC). Miejmy nadzieję, że szybko poznamy nazwisko rywala Polaka.