free templates joomla

Rosyjski bokser Dmitry Kudryashov zadebiutuje w MMA na gali Fight Nights Global

Dmitriy Kudryashov (Дмитрий Кудряшов)Prezes organizacji Fight Nights Global Kamil Gadzhiev zapowiedział, iż były mistrz świata w boksie 33-letni Dmitry Kudryashov zadebiutuje w MMA i wystąpi w trakcie jednej z gal FNG. "Russian Hammer" jeszcze 16-go czerwca toczył walkę walkę z Ilunga Makabu o wakujący pas Silver WBC w wadze cruiser (91 kg) i niestety ją przegrał. Rosyjski bokser jest również mistrzem walki wręcz (Rukapasznyj Boj - przyp. red.), której uczył się w trakcie służby wojskowej. To daje mu podstawy do MMA.

Paradoksalnie własnie porażka w Jekaterynburgu w boksie daje szansę promotorowi Fight Nights Global na rozpoczęcie rozmów z silnym jak tur i lubiącym przyjmować uderzenia Rosjaninem z Wołgodońska. Kudyarshov był mistrzem krajów WNP i w federacji WBC, mistrzem WBC Silver i międzynarodowym mistrzem (intercontinental) WBA.

Dmitry Kudryashov wystąpi wieczoru walk w Moskwie. Rok temu rozmawialiśmy z nim o możliwej walce w MMA. Miałem wiele pomysłów na to. Myślę, że nadszedł czas, kiedy ten pomysł może zostać zrealizowany. Jestem bardzo szczęśliwy, że Z pomocą facetów takich jak Dmitry Kudryashov, poszerzymy publiczność w MMA. Wielu fanów boksu będzie się cieszyć oglądaniem takiej gali, ale mam też nadzieję, że branża MMA da coś Dimie, co będzie bezcennym doświadczeniem” - powiedział Kamil Gadzhiev. A my zobaczymy czy to się uda? Warto przypomnieć choćby przy tej okazji przykład polskiego boksera Rafała Jackiewicza, który w KSW także próbował swoich sił. Na świecie były przykłady Raya Mercera czy Jamesa Toneya, ale tak jak i u Jackiewicza były to incydentalne przypadki.