free templates joomla

Anthony Joshua vs Jarrell Miller czyli drugi kickboxer z szansą na 3 pasy MŚ w boksie

Jarrell Miller vs Anthony JoshuaAngielski 29-letni mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua (22-0, 21 KO) będzie bronić tytułów WBA, WBO, IBF i IBO przeciwko byłemu kickboxerowi organizacji Glory Kickboxing Jarrellowi Millerowi (23-0-1, 20 KO) w następnej walce. Do pojedynku prawdopodobnie dojdzie 1-go lub 8-go czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden (USA).

Miller po Ukraińcu Witaliju Kliczko, będzie drugim zawodnikiem formuły K-1, który walczyć będzie o taki zestaw tytułów z szansą na sięgnięcie realnego sukcesu. Co prawda kilku kickboxerów wagi ciężkiej dobijało się do walk o pasy mistrzowskie jak choćby Alexander Ustinov, ale o kilka pasów naraz, szansy nie mieli tak jak Miller. Dla Joshuy z kolei będzie to pierwsza profesjonalna walka bokserska poza Wielką Brytanią.

Miller zaczął przygodę z Kickboxingiem w wieku 14 lat. Podczas finałowej gali ligi WCL w 2008 roku pokonał pata Barry, podopiecznego Ernesto Hoosta i późniejsza gwiazdę UFC. Dwukrotnie walczył przeciwko słynnemu ''Cro Copowi'' czyli Mirko Filipovicowi w 2013 roku w ćwierćfinale Grand Prix K-1 i w 2014 na Glory 17 Los Angeles. W boksie pokonywał Polaków Mariusza Wacha i Tomasza Adamka. Jest przyjacielem Adama Kownackiego, z którym trenuje wspólnie w Nowym Jorku. Jest także równolatkiem Anthony Joshua. 

Dla Anglika będzie to 6 występ w obronie tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej. Anglik jest mistrzem olimpijskim w boksie z igrzysk Londyn 2012. Zdobywał też tytuły wicemistrza świata amatorów (Baku 2011). Największy sukces Anglika to detronizacja brata Witalija, Władimira Kliczko w kwietniu 2017 roku, gdy zdobył pasy WBA (wakujący) i IBO, oraz utrzymał pas IBF. Jedynie pas WBC jest w posiadaniu Amerykanina Deontaya Wildera a przed szansą walki z nim stoi Adam Kownacki, choć 18-go maja Wildera czeka rewanż z Tysonem Fury. Wilder pokonał Artura Szpilkę w 2016 roku a potem powtórzył to Kownacki. Tak czy tak czeka nas ciekawy bokserski rok z udziałem kickboxera Millera i jego przyjaciela Adama Kownackiego.