free templates joomla

Sylwia Juśkiewicz i Arkadiusz Wrzosek na Enfusion #75 w Czechach

Enfusion # fightcardDwójka polskich zawodników Kickboxingu Sylwia Juśkiewicz (4-2, 1 KO) z Fight Club Łódź i Arkadiusz Wrzosek (10-4) z Uniq Fight Club weźmie udział czeskiej edycji gali Enfusion #75, która odbędzie się 1-go grudnia 2018 w hali Werk Arena w miejscowości Trinec we wschodnich Czechach.

Juśkiewicz zmierzy się ze znaną w Polsce Moniką Chochlikovą (8-4 2 KO) ze Słowacji, która reprezentuje Victory Gym Trenčín. Arkadiusz Wrzosek z kolei walczyć będzie także ze Słowakiem Martinem Pacasem (41-10) reprezentującym klub NVR Gym Liptowski Mikulasz trenera Petera Navratila.

Dla Sylwii Juśkiewicz będzie to powrót do formuły K-1 po ponad dwóch latach, gdy na Ladies Fight Night 3 w Warszawie pokonała Magdalenę Mróz z Serafin Warszawa. Później walczyła już wyłącznie w MMA notując 4 zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Warto pamiętać, że Łodzianka ma za sobą historyczne starcie i debiut w MMA z późniejszą mistrzynią UFC Joanną Jędrzejczyk, w której JJ także debiutowała w Mieszanych Sztukach Walki, by później zrobić największą karierę w historii polskich sportów walki. 

W Kickboxingu zanotowała zwycięstwa m.in. nad Martą Chojnoską, amatorską mistrzynią świata i wielokrotną mistrzynią świata i aktualnie zawodniczką Bellator MMA Leną Ovchynnikovą z Ukrainy. Dwukrotnie w 2015 roku mierzyła się z najlepszymi na świecie zawodniczkami K-1 i Muay Thai Australijką Sammy-Lee Brown na Enfusion "Ireland vs. Poland" i Anissą Meksen (mistrzynią Glory Kickboxing) o pas Venum Victory World Series podczas gali VVWS w Debreczynie na Węgrzech. Oba pojedynki przegrała po dobrych walkach.

Monika ChochlikovaMonika Chochlikova to świeżo upieczona Mistrzyni Europy IFMA 2018 (Muaythai) i Mistrzyni Europy WAKO z 2017 roku. Podczas wrocławskich igrzysk The World Games WAKO 2017 zdobyła drugie miejsce. Na zawodowej niwie posiada pas Mistrzyni Słowacji organizacji WKU. W ostatnim pojedynku na Muay Thai Evening 9,1 – Zerex Fight Night pokonała Hibę Hosni z Niemiec. Słowaczka aktualnie reprezentuje swój kraj podczas ME w Kickboxingu WAKO w Słowenii, wraz ze swoim partnerem i trenerem Tomasem Tadlankiem.

25-letni Arkadiusz Wrzosek jest mistrzem FEN w wadze ciężkiej i jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników formuły K-1. Był Mistrzem Polski Wushu (sanda) i MP Muaythai IFMA. Na zawodowym rynku ma na koncie zwycięstwa nad Arturem Bizewskim o pas FEN i doświadczonym Niko Falinem, który pokonał m.in. Michała Turyńskiego w 2015 roku. Ostatni pojedynek Wrzosek stoczył na Granda Pro 6 ''Fight Club'' w dniu 28 kwietnia 2018, ale starcie z Mołdawianinem Pavlem Voroninem zakończyło się pechowo kontuzją rywala w pierwszej rundzie i ogłoszono je jako "no contest". Zanim dojdzie do walki z Pacasem, Wrzosek będzie bić się na Granda Pro 9 w dniu 27-go października w korespondencyjnym pojedynku z Vladymirem Toksyatynovem (Vladymir Tok).

Martin Pacas ostatni bój stoczył na gali Kings of Kings 59 na Słowacji, gdzie na własnym ringu wypunktował trenującego pod okiem legendarnego Holendra Remy Bonjasky'ego, Thomasa Bridgewatera. Ma już za sobą walki w Enfusion, gdzie pokonał m.in. byłego mistrza Ismaela Laazara. Dokładnie 27-go października będzie walczyć o pas mistrza Enfusion podczas Enfusion #73 w Oberhausen w Niemczech. Zmierzy się tam z jednym z najzdolniejszych holenderskich zawodników młodego pokolenia Levim Rigtersem, którego prowadzi także Bonjasky do spółki z Bertem Kopsem.

Ciekawostką jest fakt, że będzie to pojedynek "dwójkowych" zawodników, bowiem obaj liczą po 200 cm. Impreza Enfusion jest licencjonowana przez holenderską organizację Edwina van Osa i odbywa się cyklicznie u naszych południowych sąsiadów zarówno w Czechach jak i na Słowacji.