free templates joomla

DSF Kickboxing Challenge 13: karta walk już prawie kompletna! Podsumowanie konferencji!

[fot. DSF/Paweł Najmowicz] Sławomir Duba, Maksymilian Bratkowicz, Mateusz KubiszynW środę, 10-go stycznia 2018r. w Centrum Prasowym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, odbyła się konferencja prasowa przed galą DSF Kickboxing Challenge 13, która odbędzie się w hali Orbita, w stolicy Dolnego Śląska, już 3-go lutego. Krótki termin do gali i ogłoszona do tej pory zaledwie jedna walka wymusiły ujawnienie kolejnych zestawień w szybkim tempie.

Na konferencji potwierdziły się nasze obie publikowane wcześniej informacje o przejściu do DSF KBC z Fight Exclusive Night dwóch ważnych i wypromowanych postaci polskiego Kickboxingu: Pawła Biszczaka i Róży Gumiennej. W FEN pozostały już tylko trzy wartościowe nazwiska kickboxerów Radosława Paczuskiego, Arkadiusza Wrzoska i Marty Waliczek, ale to temat poboczny i na inną dyskusję.
[fot. DSF/Paweł Najmowicz] Paweł Biszczak
Paweł Biszczak był awizowany już 3-go stycznia oficjalnie poprzez stronę organizacji, a więc zaledwie w 3 dni po zakończeniu kontraktu z FEN. Teraz przed mistrzem i najlepszym polskim zawodnikiem wagi półśredniej (do 77 kg) kolejne sportowe wyzwania. Najbliższe francusko - kameruńskie nazywa się Abdellah Mabel (89-30-3, 47 KO). 34-letni członek słynnego teamu Nasser K. prowadzonego przez trenera Nassera Kacema, to solidny zawodnik walczący głównie w niższej wadze do 71 kg, ale po przerwie w 2016 roku i jednym pojedynku w grudniu z Hristo Hristovem z Bułgarii, chce już walczyć tylko w wadze do 77 kilogramów.

[fot. DSF/Paweł Najmowicz] Róża Gumienna, Sławomir Duba Przejście Róży Gumiennej do DSF Kickboxing Challenge oficjalnie zostało zapowiedziane także na konferencji prasowej we Wrocławiu i nie było wielkim zaskoczeniem. Poprzedni pracodawca nie był zainteresowany niczym innym poza przejściem zawodniczki do formuły MMA, czym z kolei nie była zainteresowana sama była mistrzyni FEN. Pole manewru zawodniczki było ograniczone i przejście do DSF, zakładamy na dobrych warunkach, jak najbardziej naturalne. Prezes Sławomir Duba z dumą zaprezentował nowy nabytek i już wiadomo, iż Gumienna zmierzy się z czeską policjantką, Lucką Mlejnkovą. Czeszka pod koniec 2017 roku zaczęła obniżać wagę i chce walczyć w kategorii do 65 kilogramów.

[fot. DSF/Paweł Najmowicz] Michał Turyński
Dwie nowe walki to pojedynki o pasy WAKO-Pro i wystąpią w nich dwaj doświadczeni kickboxerzy występujący od 2017 roku w największej światowej organizacji kickbokserskiej Glory, Michał Turyński i wielokrotny Mistrz Polski, Eliasz Jankowski z Legnicy. Legniczan zmierzy się z Białorusinem Jurijem Żukowskim (Yuri Zhukovsky), a z kolei Turyński stoczy rewanżową walkę z weteranem formuły K-1, Dzevadem Poturakiem z Bośni i Hercegowiny. Polak wygrał pierwszą walkę na terenie rywala i będzie faworytem pojedynku, który odbędzie się w formule Low-kick.

[fot. DSF/Paweł Najmowicz] Róża Gumienna, Adam Gielata
Pozostałe nazwiska jakie zapowiedział dyrektor sportowy DSF Kickboxing Challenge to oczywiście Adam Gielata z Punchera Wrocław, i tu także jest to jak najbardziej naturalny ruch, bowiem 20-latek zdobył Mistrzostwo Świata WAKO w 2017 roku i wraz z Maksymilianem Bratkowiczem uczynił największy postęp w amatorskim Kickboxingu. Obaj są Wrocławianami co gwarantuje zainteresowanie miejscowych kibiców. Pewny według naszych informacji jest występ Dawida Żółtaszka znanego z występów w Superkombat i Dominika Zadory z Bolesławca. Rywalem Żółtaszka ma być Dawid Lipniacki z Garudy Warszawa, a Zadory Anatoliy Tolja Hunanjan, z którym kiedyś ogromne kłopoty miał sam Paweł Biszczak.