free templates joomla

UFC 220: Daniel Cormier vs Volkan Oezdemir

UFC 220 Cormier vs Oezdemir 2Mimo ogromnych problemów prawnych na galą UFC 220, udało się zabukować walkę wieczoru mistrza wagi półciężkiej Daniela Cormiera (19-1 MMA, 8-1 UFC) i wschodzącej gwiazdy tej kategorii Volkana Oezdemira (15-1 MMA, 3-0 UFC). Gala odbędzie się 20-go stycznia 2018 roku w hali TD Garden w Bostonie.

Informację o pojedynku przekazała stacja FOX Sports ustami szefa działu PR Johna Stouffera w programie UFC Tonight. Wcześniejsze informacje sytuowały ten pojedynek jeszcze w tym roku na gali UFC 219. Niestety problemy prawne reprezentującego Szwajcarię tureckiego zawodnika w USA, skomplikowały i wydłużyły termin.

Waga półciężka niezwykle atrakcyjna dla widzów, ale przeżywa w UFC kłopoty po tym jak "zabił" ją dwojako Jon Jones. Po pierwsze ukatrupił konkurencję a po drugie dopingowo - pozasportowe perypetie zniszczyły karierę zawodnika, za którym Conor McGregor mógłby co najwyżej nosić torbę. Oddał po walce i bez walki zdobyty w Danielem Cormierem pas, który ten teraz będzie stawką pojedynku z Oezdemirem. Na nieszczęście, wielu dobrych zawodników jak Ryan Bader czy Quinton Jackson jest w konkurencyjnym Bellator MMA i to też spore osłabienie tej dywizji. Miejmy nadzieję, że pojedynek Cormier - Oezdemir przywróci jej dawny blask.