free templates joomla

Świetny występ Polaków na PŚ 2016 w Rimini ! Nieroda, Godzina, Zdziarska wśród najlepszych!

Best Fighter 2016Bezprecedensowy sukces odnieśli polscy kickboxerzy podczas kolejnego Pucharu Świata w Rimini we Włoszech, gdzie w dniach od 2 do 5 czerwca odbywały się zawody Bestfighter Kickboxing WAKO World Cup 2016. Polacy tylko w konkurencjach seniorskich obejmujących najbardziej prestiżowe Full-contact, Low-kick i K-1 Rules zdobyli 8 złotych medali, 7 srebrnych i 10 brązowych.

Indywidualnie na uznanie zasługują Dorota Godzina, która zdobyła nagrodę dla najlepszej zawodniczki formuły K-1 po triumfie w kategorii do 56 kg. Także w Low-kicku dobry występ zanotowała niezawodna Iwona Nieroda, która zwyciężyła te samą kategorię wagową i została wyróżniona nagrodą dla najlepsdzej zawodniczki Low-kick. Doceniono również świetną pracę młodej polskiej sędziny Marty Zdziarskiej i uhonorowaną ją efektowną statuetką.

Polacy zdominowali także kategorię ciężką w formule K-1, bowiem Tomasz Klimiuk zwyciężył w niej a kolejne miejsca zdobywali Michał Bławdziewicz i Rafał Jaszczuk. Pierwsze miejsca w świetnym stylu zdobyli również w Low-kicku: Jan Lodzik (67 kg) i Radosław Paczuski (81 kg). O triumf w formule K-1 pokusił się także weteran Przemysław Ziemnicki. Popularny "Ziemniak" triumfował w wadze do 86 kg.

Ogółem Polacy zdobyli 18 złotych medali włącznie z juniorami, 16 srebrnych i 27 brązowych krążków. Co prawda nie we wszystkich formułach i wagach były pełne obsady, ale tak niestety często jest w przypadku zawodów Pucharu Świata. 61 krążków dało Polakom czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji w której triumfowali Włosi mający olbrzymią kilkusetosobową reprezentację. Za nimi uplasowali się Rosjanie i Ukraińcy. Występ Polaków trzeba ocenić bardzo wysoko, bowiem w zawodach wzięło ponad 1000 zawodników i zawodniczek.