free templates joomla

RXF 22 w Bukareszcie: pierwsze zestawienia meczu Rumunia vs. Polska!

RXF 22 Rumunia vs Polska Zapowiadany przez nas wcześniej mecz między rumuńskimi i polskimi zawodnikami MMA, do jakiego dojdzie 21 marca 2016 roku w Bukareszcie na gali RXF 22, nabiera kształtów. Na ten moment możemy już oficjalnie poinformować o trzech zestawieniach w ramach tej rywalizacji.

W starciu pań w kategorii do 60 kg Paulina Borkowska (0-3) spotka się z Dianą Belbitą (4-2). Borkowska, która reprezentuje Bambero Team Wyszków, jak do tej pory jeszcze nie odniosła zawodowego zwycięstwa, ale występ zagraniczny to dla niej znakomita okazja do przełamania się. Zwłaszcza, że jej rumuńska rywalka ma solidny rekord. W 2014 roku poddała mocną Alice Ardelean, przegrała także z Cristiną Stanciu, pierwszą Rumunką, która trafiła do UFC.

Kategoria półśrednia, do 77 kg, to starcie Rafała Raczyńskiego (3-4) z Ciprianem Ratzą (2-5). 25-letni Polak powraca do walk po czteroletniej przerwie. Ostatni raz mogliśmy oglądać go w akcji przy okazji boju z Arbi'm Shamaevem na MMA Attack 2, zakończonego porażką Raczyńskiego decyzją sędziów. Ratza na co dzień żyje i trenuje w Hiszpanii, w Burgos. Nic więc dziwnego, iż startuje zarówno na rumuńskich, jak i hiszpańskich eventach. Trzy ostatnie pojedynki kończyły się dla niego porażkami w pierwszych rundach.

Trzeci potwierdzony bój, zakontraktowany w wadze do 65 kg, stoczą Azamat Mustafaev (6-4) i Ionut Atodiresei (1-3). Mustafaev pochodzi z Dagestanu, ale swoją karierę związał z Polską, a trenuje w Pięściarzu Warszawa. Aktualnie notuje serię trzech z rzędu zwycięstw, ostatnie z nich odniósł w maju ubiegłego roku, kiedy to wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Krzysztofem Matyskiem. Atodiresei to były kickboxer z imponującym rekordem 92 wygranych i zaledwie siedmiu niepowodzeń. Od 2014 roku rozpoczął swoją przygodę z MMA, wiążąc się z organizacją RXF. Póki co w aż trzech z czterech walk w tej formule opuszczał klatkę jako pokonany. Mamy nadzieję, że dobrze usposobiony parterowo Mustafaev jako kolejny obnaży braki Rumuna w tej płaszczyźnie.

O kolejnych parach meczu Rumunii z Polską będziemy informować w najbliższych dniach.