free templates joomla

Nie żyje Kevin Randleman

Randleman vs EmelianenkoW wieku 44 lat zmarł w dniu wczorajszym w San Diego w Kalifornii Kevin "Monster" Randleman, znany amerykański zapaśnik i dawna gwiazda MMA w organizacjach Pride i UFC. Amerykanin trafił do szpitala z zapaleniem płuc, ale bezpośrednią przyczyną śmierci był atak serca.

Randleman dwukrotnie był mistrzem zapaśniczej ligi NCAA Division I. Potem trafił do MMA tocząc pierwsze walki na galach Universal Vale Tudo Fighting i Brazil Open-'97 w latach 1996 i 1997. W 1999 roku trafił do Ultimate Fighting Championship gdzie walczył siedmiokrotnie. Zdobył pas mistrza w walce z Pete Williamsem i po dwóch obronach stracił go na rzecz Randy'ego Couture.

Najlepsze lata popularności zanotował w japońskiej Pride FC, gdzie jego walki z Mirko "Cro Copem" Filipovicem, Quintonem Jacksonem czy Kazushi Sakuraba - przeszły do historii. Podobnie jak walka z Fiodorem Emelianenko w 2004 roku na gali Pride Critical Countdown, gdzie rzucił mistrza wagi ciężkiej na ziemię głową w dół, ale został pokonany dźwignią na rękę. Pride opuścił w 2006 roku a później próbował swoich sił w Sengoku i Strikeforce. Ostatnią walkę stoczył w 2011 roku przegrywając z Bagą Agaevem w Rosji.