free templates joomla

Royce Gracie vs. Ken Shamrock III i Kimbo Slice vs. Dada 5000 na gali Bellator 149!

Bellator 149 Dwa bardzo medialne zestawienia oglosiła organizacja Bellator na jeden ze swoich przyszłorocznych eventów. Na gali Bellator 149 w Houston w dniu 19 lutego 2016 roku po raz trzeci zmierzą się ze sobą pionierzy MMA: Brazylijczyk Royce Gracie (14-2-3 MMA, 0-0 BMMA) oraz Amerykanin Ken Shamrock (28-16-2 MMA, 0-1 BMMA), ponadto dojdzie do starcia dwóch znajomych z walk ulicznych: ''Kimbo Slice'a'' (5-2 MMA, 1-0 BMMA) oraz ''Dady 5000'' (2-0 MMA, 0-0 BMMA).

Gracie z Shamrockiem do tej pory rywalizowali ze sobą podczas inauguracyjnych gal UFC. Na pierwszej, historycznej gali w listopadzie 1993 roku, Royce poddał oponenta w półfinale turnieju już w pierwszej rundzie. W opozycji do tej szybkiej konfrontacji, na UFC 5 w kwietniu 1995 roku stoczyli trwającą aż 36 minut walkę, odbywającą się bez udziału sędziów. Ogłoszono w niej remis.

Będzie to bój między fighterami, którzy w dniu gali będą liczyć sobie odpowiednio 49 lat (Gracie) i 52 lata (Shamrock). Legendarny fighter BJJ w osobie Gracie'ego po raz ostatni w MMA startował w czerwcu 2007 roku, gdy pokonał na kartach sędziowskich Kazushi'ego Sakurabę, choć niedługo później wykryto u niego obecność sterydów anabolicznych. Shamrocka zaś mogliśmy oglądać w akcji niedawno, bo w czerwcu bieżącego roku, lecz wówczas szybko rozprawił się z nim ''Kimbo Silce''.

Po tamtym ''pokazie'' ciężko będzie od niego oczekiwać wielkiego występu, choć na pewno jego atutem będzie spora przewaga wagi, gdyż walka ta nie ma żadnego limitu wagowego. Za Royce'em zaś przemawiać będzie technika parterowa. Jednakże doprawdy ciężko od obu oczekiwać cudów, mimo szacunku dla ich osiągnięć z przeszłości. Wiek robi swoje, ale mimo to na pewno wielu sympatyków MMA z pewną dozą nostalgii będzie obserwować, jak poradzą sobie w klatce dwie postacie, dzięki którym ten sport mógł w ogóle wypłynąć na szerokie wody.

Pod względem wartości rozrywkowej ciekawiej może być w drugim ogłoszonym zestawieniu. Jako zawodnicy znani ze street fightingu, Kevin Ferguson, czyli po prostu ''Kimbo'', a także Dhafir Harris, znany jako ''Dada 5000'', powinni zagwarantować publice mocne ciosy i zakończenie walki przed czasem. Techniki tutaj absolutnie nie uświadczymy, ale jeśli ta walka zaoferuje wymiany potężnych cepów i efektowny nokaut, to wszyscy będą zadowoleni.