free templates joomla

Fiodor Emelianenko nie zarabia 2,5 mln dolarów za walkę!

Emelianenko SakakibaraByły prezes organizacji Pride FC Nobuyuki Sakakibara poinformował rosyjską agencję TASS o tym, iż 8-go października zostanie ogłoszone oficjalnie nazwisko rywala Fiodora Emelianenko. Stanie się to podczas zapowiadanej wcześniej konferencji prasowej w Tokio. Wstępnie właściciel firmy F-Sport, awizował także drugiego zawodnika, który wystąpi na grudniowej debiutanckiej gali Samurai.

Będzie nim brazylijski zawodnik Gabe Garcia. Jednocześnie Sakakibara zaprzeczył napływającym plotkom, jakoby jego organizacja za jeden występ oferowała "Ostatniemu Imperatorowi" 2,5 mln dolarów. Jak stwierdził - wiele innych organizacji w USA oferowało wyższe kwoty, ale Emelianenko zdecydował się na japoński wariant i powrót do korzeni i miejsc, gdzie Fiodor odnosił sukcesy przez niemal dekadę. Oznacza to, że kwota jest znacznie niższa i ma to swoje uzasadnienie.

Celem organizacji jest szukanie młodych zawodników MMA i rozwijanie ich karier. Emelianenko ma być symbolem dawnych lat i wzorem dla nowych. Warto też zauważyć, iż Sakakibara pozawierał szereg sojuszy z Bellator MMA czy choćby z litewską MMA Bushido. Było ogłoszone podczas ostatniej gali King of Kings w Mołdawii. Zaszczycił ją Sakakibara i wspólnie z Donatasem Simanatisem, oraz Damirem Dorinem z mołdawskiej FEA wystąpili na antenie stacji Eurosport.