free templates joomla

Lion Fight 23: Tiffany van Soest vs. Martyna Król o tytuł w wadze piórkowej!

Lion Fight 23Przed kolejnym wielkim wyzwaniem w Muay Thai stanie Martyna Król. W Temeculi w dniu 31 lipca 2015 roku Polka z holenderskim paszportem będzie walczyć na gali Lion Fight 23 o pas mistrzowski najbardziej prestiżowej organizacji na kontynencie amerykańskim, jeśli chodzi o boks tajski. Żeby go zdobyć, będzie musiała pokonać aktualną mistrzynię wagi piórkowej, Tiffany van Soest (12-2-1).

Trzeba przyznać, że nominacja Król na pretendentkę do tytułu jest czymś niezwykle nobilitującym dla polskiego Muay Thai, aczkolwiek całą wiedzę o tej dyscyplinie zdobyła w Tajlandii. Z drugiej jednak strony, ostatnio młodej zawodniczce nie wiodło się najlepiej, gdyż zanotowała kilka porażek z rzędu, choć wśród nich wliczają się dwa starcia z Chommanee Sor. Taehiran, uważaną za najlepszą nie tylko w Tajlandii, ale i na świecie. Pierwsze było niezwykle wyrównane, w drugim zaś przegrała zdaniem sędziów, ale wedle wydarzeń ringowych zaprezentowała się lepiej od utytułowanej i o wiele bardziej doświadczonej oponentki. Przełamanie w tym momencie osłodziłoby wcześniejsze porażki i z miejsca wywindowałoby Polkę na szerzej rozpoznawalną postać światowego Muay Thai.

Jej najbliższa przeciwniczka ze Stanów Zjednoczonych to prawdziwa weteranka gal Lion Fight. Van Soest w bieżącym roku zaczęła od wygranej na punkty nad Chajmą Bellekhal, a dwa miesiące później, w maju pokonując Bernise Alldis przed czasem wywalczyła tytuł, który już wcześniej miała w posiadaniu przez pół roku od lipca 2013 do lutego 2014 roku. 26-latka wobec znakomitej formy, w jakiej obecnie się znajduje z pewnością będzie faworytką w rywalizacji z Król.

Co ciekawe, bój o tytuł mistrzowski między tymi paniami będzie jedynie co-main eventem wydarzenia w Kalifornii. Pozycję walki wieczoru zajęła konfrontacja rutynowanego Taja, Malaipeta Sasiprapy (146-29-6) z czołowym brytyjskim wojownikiem, Liamem Harrisonem (74-18-2). Poza tym na głównej karcie widnieje jeszcze pięć innych walk.

Karta walk:

Marvin Madariaga (USA) vs. Joseph Gogo (USA)
Romie Adanza (USA) vs. Andy Howson (Wielka Brytania)
Victor Saravia (USA) vs. TBA
Mike Lemaire (USA) vs. Michael Jasper (USA)
Kevin Ross (USA) vs. TBA

Walka o mistrzostwo Lion Fight w wadze piórkowej kobiet
57 kg: Tiffany van Soest (USA) vs. Martyna Król (Polska)

Walka wieczoru
67 kg: Malaipet Sasiprapa (Tajlandia) vs. Liam Harrison (Wielka Brytania)