free templates joomla

Zwycięstwo Tomasza Czerwińskiego i klęska Andrzeja Kulika na RXF 18!

Ursachi vs CzerwińskiMieszkający w Wielkiej Brytanii polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Tomasz "Big T" Czerwiński (8-9) z Poznania pokonał na poniedziałkowej (15 czerwca) gali RXF 18, Rumuna Laurentiu "Cyborga" Ursachi, zmuszając go do poddania gilotynowym duszeniem na stojąco w pierwszej rundzie, mimo początkowych kłopotów. To kolejne drugie z rzędu zwycięstwo Poznaniaka w ramach organizacji RXF i ósme w karierze.

Gala największej rumuńskiej organizacji odbyła się w miejscowości Cluj-Napoca a w walce wieczoru, pokonany przez Czerwińskiego w 2014 roku 40-letni rumuński judoka Alexandru Lungu (11-3) znokautował kickboxera Andrzeja Kulika (1-0) z klubu For Fit Gdańsk.

Ważący blisko 150 kg Lungu znacząco poprawił swoje umiejętności stójkowe co demonstrował na treningach przed walką i co niestety potwierdziło się w samym pojedynku. Kulik taktycznie starał się unikać potężnych uderzeń Rumuna, ale w końcu temu udało się Polaka ustawić pod ścianą klatki i trafić potężnym sierpem, raz jednym a w chwilę później drugim i było po walce.