free templates joomla

One Championship 27: Aoki broni pasa! wyniki!

One Championship 27 W piątek 22-ego maja w singapurskim mieście Kallang odbyłą się gala One Championship 27, podczas której odbyły się dwie walki o pasy, w tym po raz pierwszy w historii organizacji pojedynek o pas mistrza wagi muszej. W walce wieczoru najlepszy japoński zawodnik MMA, Shinya Aoki (38-6) bez większych problemów pokonał Kojiego Ando (11-4-2).

Japoński zawodnik trenujący w Evolve MMA bez większych problemów dyktował warunki pojedynku i decydował o płaszczyźnie, w jakiej będzie się ona toczyć. Oczywiście nie zabrakło w jego pokazie słynnych umiejętności parterowych znanego z ekwilibrystycznych poddań zawodnika. Ando spędził czas głównie na obronie, nie mogąc nawet zbliżyć się do poziomu reprezentowanego przez zawodnika z kraju kwitnącej wiśni. Właściwie był to pokaz jednego aktora i tym samym Aoki obronił należący do niego tytuł mistrza One Championship w wadze lekkiej.

W drugiej walce wieczoru organizacja postanowiła nagrodzić zwycięzcę pojedynku pasem mistrza wagi muszej. Jak wszystkim wiadomo kategoria ta nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem w Europie i w USA, mimo, że mistrz UFC jest notowany w czołówce rankingów bez podziału na kategorie wagowe. Nowym championem został Dejdmrong Sor Amnuaysirichoke (5-0) pokonując przez techniczną decyzję Roy’a Doligueza (6-2). Taj, który  był trzykrotnym mistrzem słynnego stadionu Lumpinee przeważał głównie w stójce, ale nie unikał również parteru i w tym elemencie pokazał, że nie jest kompletnie zielony. Pojedynek zakończył się po przypadkowym zderzeniu głową, bądź łokciu, który spowodował rozcięcie. Sędziowie nie mieli problemów z wytypowaniem zwycięzcy.

W jednej z ciekawszych walk, niepokonany mistrz M-1 Global w wadze piórkowej, Marat Gafurov (11-0) nie pozwolił sędziom na punktowanie chociażby jednej rundy i poddał duszeniem zza pleców Eva Tinga (9-3) na 30 sekund przed końcem pierwszej odsłony. Zawodnik z Dagestanu nie patyczkował się z rywalem, zaciekle atakując i konsekwentnie sprowadzając do parteru. 30-letni zawodnik tym samym dał do zrozumienia, że jest jednym z najlepszych piórkowych w One Championship i mógłby dzierżyć dwa pasy wspomnianych organizacji. Poniżej komplet wyników.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
Pojedynek o pas wagi lekkiej
155 lbs: Shinya Aoki pokonał Koji Ando przez jednogłośną decyzję 3-0

Karta główna
Pojedynek o pas wagi muszej:
115 lbs: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke pokonał Roy'a Doligueza przez jednogłośną techniczną decyzję 3-0
145 lbs: Marat Gafurov pokonał Eva Tinga przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:30 min)
155 lbs: Lowen Tynanes pokonał Kuata Khamitova przez jednogłośną decyzję 3-0
155 lbs: Ariel Sexton pokonał Eddiego Ng przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:10 min)
145 lbs: Shannon Wiratchai pokonał Amira Kana przez niejednogłośną decyzję 2-1
115 lbs: Angela Lee pokonała Ayę Saeid Saber przez poddanie (dźwignia na łokieć) w 1 rundzie (1:43 min)

Pozostałe walki
135 lbs: A La Teng Hei pokonał Stephena Langdowna przez TKO (ciosy i soccer kicki) w 2 rundzie (0:51 min)
145 lbs: Benedict Ang pokonał Waqara Umara przez jednogłośną decyzję 3-0
125 lbs: Jianbing Yang pokonał Aliego Yaakuba przez poddanie (dźwignia na łokieć) w 2 rundzie (0:49 min)