free templates joomla

Heroes Fight Night 5 w Berlinie: Cieśliński, Zembik, Polok i Popowski na karcie walk!

Heroes Fight Night Zanim dojdzie do polskiej inwazji na Berlin przy okazji czerwcowego UFC Fight Night 69, już 16 maja 2015 roku do stolicy Niemiec przybędzie czterech polskich zawodników Muay Thai i K-1, by rywalizować na kolejnej, piątej już edycji gali Heroes Fight Night. W Arena Berlin swoje umiejętności zaprezentują Mariusz Cieśliński, Maciej Zembik, Dawid Polok oraz Kamil Popowski.

Mariusz Cieśliński jako jedyny spośród nich zawalczy w formule K-1. Wystąpi w starciu poprzedzającym walkę wieczoru między Juri'm Kehlem a Mohamedem Souane. Doświadczony fighter ze Świebodzic skonfrontuje się z Ali'm El Salehem z Berlina, mistrzem świata organizacji WKU, który co ciekawe podczas poprzedniej edycji Heroes Fight Night pokonał Macieja Zembika.

Cieśliński w ostatnio toczonych bojach na zasadach K-1 zwyciężał na punkty z Johnem Arhelgerem podczas King of Kings w Gdańsku oraz z Tomasem Tadlankiem na MFC 7 w Nowej Soli. Jego najbliższy pojedynek reklamowany jest jako starcie dwóch generacji, gdyż Cieśliński liczy sobie 42 lata, zaś jego niemiecki oponent 21 lat.

Pozostali polscy uczestnicy tego eventu, solidarnie reprezentujący barwy Żarskiego Klubu Sportów Walki, wystąpią w Muay Thai. Wśród nich jest Maciej Zembik, dla którego to trzeci występ na Heroes Fight Night i jego aktualny bilans to po jednej wygranej i porażce. Tym razem jego przeciwnikiem będzie mistrz Niemiec w boksie tajskim, Benjamin Malekzadeh. W grudniu na MFC 7 Zembik wypunktował po równym boju Bartosza Batrę, co było dla niego dużym sukcesem.

Ponadto Dawid Polok zmierzy się ze znanym już w Polsce reprezentantem Tajlandii, trenującym w Niemczech Chaivatem Uhlemannem, zaś Kamil Popowski zmierzy się z Kevinem Bärem.

Karta walk:

K-1 80 kg: Mahmoud Hazim (Niemcy) vs. Shqiprim Potoku (Niemcy)
K-1 75 kg: Rami El Ahmad (Niemcy) vs. Evans Witte (Niemcy)
K-1 78 kg: Mickel Nietzke (Niemcy) vs. Tarek Baish (Niemcy)

Muay Thai 72 kg: Kevin Bär (Niemcy) vs. Kamil Popowski (Polska)
Muay Thai 65 kg: Chaivat Uhlemann (Tajlandia) vs. Dawid Polok (Polska)
Muay Thai 86 kg: Bruno Kabus (Niemcy) vs. Issa Ba (Francja)

Walka o mistrzostwo Europy Muay Thai WMF
60 kg: Caroline Abe (Niemcy) vs. Amandine Falk (Francja)

Muay Thai 67 kg: Bobo Sacko (Francja) vs. Marc Dass (Hiszpania)
Muay Thai 61 kg: Benjamin Malekzadeh (Niemcy) vs. Maciej Zembik (Polska)
K-1 61 kg: Ali El Saleh (Niemcy) vs. Mariusz Cieśliński (Polska)
Muay Thai 70 kg: Juri Kehl (Niemcy) vs. Mohamed Souane (Francja)