free templates joomla

UFC 187: John Makdessi nowym przeciwnikiem Donalda Cerrone!

UFC 187 Cerrone vs Madkessi Bardzo szybko UFC znalazło zastępstwo dla kontuzjowanego Khabiba Nurmagomedova (22-0 MMA, 6-0 UFC) do występu w wadze lekkiej na gali UFC 187 w Las Vegas w dniu 23 maja 2015 roku. Tego dnia obok Donalda Cerrone (27-6 MMA, 14-3 UFC) w klatce pojawi się John Makdessi (13-3 MMA, 6-3 UFC), dla którego będzie to zdecydowanie największe wyzwanie w karierze.

Ciekawą rzeczą łączącą obu zawodników są ich początki, gdyż obaj zaczynali swoją przygodę ze sportami walki od Kickboxingu. Rekord Cerrone to 28 zwycięstw i jeden remis, zaś Makdessi wygrał każdą ze swoich 22 walk w tej formule. Dzięki temu, a także temu co obaj pokazują regularnie w oktagonie, możemy oczekiwać interesującej rywalizacji w stójce.

Reprezentujący Kanadę Makdessi swój ostatni pojedynek stoczył w ostatni weekend, gdy zdemolował innego kanadyjskiego strikera, Shane'a Campbella. Zawodnik słynnego Tristar Gym w Montrealu zademonstrował przede wszystkim dużą siłę swoich uderzeń, która doprowadziła do zdecydowanej wygranej już w pierwszej rundzie. Warto zauważyć, iż ''The Bull'', jak jest nazywany, niemal wszystkie boje w MMA stoczył na terenie swojej ojczyzny. Najbliższa walka będzie dopiero trzecią, jaką odbędzie na terenie USA. Za jego najcenniejsze skalpy należy uważać wiktorie nad Samem Stoutem oraz Daronem Cruickshankiem.

Notujący serię siedmiu kolejnych zwycięstw Cerrone marzy o otrzymaniu pojedynku o pas. Jego pierwotnie zaplanowane starcie z Khabibem Nurmagomedovem miało toczyć się właśnie o taką stawkę. W tej sytuacji nie jest to już pewne, ale ewentualne rozszerzenie passy do ośmiu wygranych powinno być absolutnie wystarczającym argumentem do title shota. W bieżącym roku ''Cowboy'' już dwukrotnie wchodził do oktagonu, co uczynił w odstępie dwóch tygodni w styczniu. Najpierw wyraźnie wypunktował Mylesa Jury'ego, a następnie po równym boju zdaniem sędziów był nieznacznie lepszy od Bensona Hendersona. Zestawienie go z innym preferującym stójkę fighterem powinno zagwarantować dużo fajerwerków.

Wracając jeszcze na sam koniec do Nurmagomedova, ogłoszono iż zerwał łąkotkę i po przebyciu operacji będzie pauzować od czterech do sześciu miesięcy.