free templates joomla

Polska vs Litwa na Bushido Heros Series 2015! Transmisja Live!

Bushido Heros Sersies 2015Trzeci weekend kwietnia 2015 nie mógłby się obyć bez ciekawych wydarzeń Sportów Walki. Jedną z nich jest litewska edycja gali Bushido Heros Series 2015 w sobotę 18-go w miejscowości Alytus (Olita) w położonej nad brzegiem znanej i bliskiej Polakom rzeki Niemen. Transmisję na żywo pokaże stacja FightBox HD od godziny 20.00 wprost z hali Alytaus Arena.

Samo miasto Alytus, ma wielowiekowe związki z Polską a prawa miejskie nadał mu sam król Stefan Batory w 1581 roku. Warto o tej historii pamiętać w kontekście bratnich związków Polski z Litwą i w kontekście nadchodzącej gali, gdzie dojdzie do wielu polsko - litewskich pojedynków w formule MMA i K-1. Będzie ich niemało, bowiem Polacy i Litwini czterokrotnie skrzyżują rękawice. Trzykrotnie odbędzie się to w formule MMA i raz na kickboxerskich zasadach K-1.

Jako pierwszy Michał Tarabańka z warszawskiego S4 Fight&Crossgym Club, zmierzy się z powracającym po 2,5 roku przerwy Dariusem Minkeviciuscem. Litwin trzykrotnie mierzył się z Polakami i trzykrotnie przegrywał. Ostatnim razem pokonał go sam mistrz KSW Borys Mańkowski, ale warto pamiętać, że Minkevicius walczył także w Japonii i z tamtejszego gorącego terenu przywiózł zwycięstwo

Michał także trzykrotnie przegrywał, ale faktem jest iż stało się to z czołowymi krajowymi rywalami jak Marcin Krysztofiak czy Oskar Piechota. Teraz po identycznym rozbracie z walkami jak Minkevicius deklaruje pełną gotowość i lepsze przygotowanie. Ring zweryfikuje te deklaracje a pojedynek odbędzie się w tak zwanym catchweight do 81 kg.

Najciekawiej jawi się starcie Krzysztofa Pietraszka z Elita MMA Ełk z utalentowanym Teodorasem Aukstuolisem z litewskiego Ukmerge Judo Sport Club. Pietraszek walczy ostatnio często, ale dość pechowo. Aukstuolis zaś ma jak i poprzednio wspomniani zawodnicy blisko 2,5 roku przerwy za sobą spowodowanej kontuzją. Konfrontacja w wadze półciężkiej jest wielką szansą dla nich obu na przełamanie i przypomnienie się kibicom. Ełk i Alytus dzieli tylko 150 km i być może wielu kibiców zechce pojechać i kibicować polskiemu zawodnikowi.

Walką wieczoru w MMA będzie starcie Janusza Dylewskiego z Iławy z doświadczonym litewskim weteranem Tomasem Pakutinskasem. Polak nie będzie faworytem tego starcia, ale często przegrywający zawodnik z Warmii potrafił już zaskakiwać jak niegdysiejszą legendę Karate i Kickboxingu Józefa Warchoła wygrywając z nim dwukrotnie. Waga ciężka ma swoje prawa a 28-letni Litwin z Taurogów, paradoksalnie nigdy jeszcze nie walczył z polskim zawodnikiem, więc nie warto skazywać Polaka na porażkę.

Jedynym polskim uczestnikiem walk na zasadach K-1 będzie Piotr Trześniewski-Tryc z Gimnazjon Apin Wyszków, reprezentujący także warszawską Palestrę. Przed Wyszkowianinem niezwykle trudne zadanie, bowiem Henrikas Viksraitis to wciąż rozwijający się zawodnik, który idzie w górę rankingów. Ostatnio pokonał Mateusza Kopca na gali King of Kings w Wilnie. Czy Trześniewski-Tryc pomści tamtą trochę niezasłużoną porażkę rodaka? Przekonamy się w sobotę.

Galę będzie można obejrzeć na antenie stacji FightBox HD lub w internecie. Walki pod hasłem: "Jedna noc, Jeden ring, Jeden mistrz" - można będzie obejrzeć na http://www.fightboxlive.com. Cena rejestracji to 14,99 $. Poniżej pełna karta walk:

KB 67 kg: Rokas Bucas (Litwa) vs. Rafaelis Pasajevas (Litwa)
MMA 67 kg: Dmytro Bezverkhyj (Ukraina) vs. Vilius Tarasevicius (Litwa)
MMA 81 kg: Michał Tarabańka (Polska) vs. Darius Minkevicius (Litwa)
KB 67 kg: Jan Naus (Niemcy) vs. Nauris Lukosiunas (Litwa)
KB 65 kg: Janis Freimanis (Łotwa) vs. Igor Osinin (Litwa)
MMA 93 kg: Krzysztof Pietraszek (Polska) vs. Teodoras Aukstuolis (Litwa)
KB +93 kg: Janis Ginters (Łotwa) vs. Julius Mocka (Litwa)
KB 71 kg: Piotr Trześniewski-Tryc (Polska) vs. Henrikas Viksraitis (Litwa)
MMA+93 kg: Janusz Dylewski (Polska) vs. Tomas Pakutinskas (Litwa)

Uwagi:
KB - Kickboxing (KOK Rules)
MMA - Mieszane Sztuki Walki (ZST Rules, Bushido Rules)