free templates joomla

UFC on FX 6: Krzysztof Soszyński vs Ednaldo Oliveira!

Krzysztof Soszyński MMA UFC on FOX 6Urodzony w Stalowej Woli, rywalizujący w formule MMA, Krzysztof "Polish Experiment" Soszyński (26-12-1 MMA, 6-3 UFC) wróci do oktagonu organizacji Ultimate Fighting Championship. Data powrotu przewidziana jest na 14-sty dzień grudnia w ramach eventu UFC on FOX 6.  Przeciwnikiem Polaka będzie Ednaldo Oliveira (13-1-1-1 MMA, 0-1 UFC) a gala odbędzie się w Australii.

Polak ostatni raz w oktagonie walczył na gali UFC 140, gdzie został w ekspresowym tempie odprawiony z kwitkiem przez Igora Pokrajaca z Chorwacji co było sporym szokiem. Po tym pojedynku ogłosił, że kończy zawodową karierę. Soszyński pokonywał takich zawodników jak Stann, czy też Bonnar. Po namowach managerów i trenerów postanowił, że spróbuje jeszcze raz swoich sił w zawodowej walce. Przy okazji KSW 19 był z wizytą w Polsce stojąc w narożniku Jaya Silvy, który bił się z Michałem Materlą. Wówczas w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, iż nie wyklucza powrotu po decyzji lekarza ze wzgledu na kontuzje kolan.

Ednaldo ,, Lula Molusco'' Oliveira wypracował swój rekord walk podczas miejscowych gal. Do UFC przyszedł 13-stu zwycięstw, miał na koncie jeden remis, a także jeden ,, no contest''.  Zadebiutował w wadze ciężkiej przeciwko Gabrielowi Gonzadze. Występ przeciwko pogromcy Mirko Filipovica nie udał się. Został poddany w pierwszej rundzie przez mataleo.  Po pierwszej porażce na UFC 142 poszedł po rozum do głowy i zadecydował, że będzie walczył w kategorii półciężkiej.

15 grudnia w Australii przekonamy się, czy zmiana wagi była strzałem w dziesiątkę, czy też zakończy się kompletną klapą i do bilansu Brazylijczyka trzeba będzie dopisać kolejną porażkę. ,Main eventem'' gali będzie starcie byłego mistrza Bellatora, Hectora Lombarda z Rousimarem Palharesem, multimedalistą zawodów ADCC i BJJ.