free templates joomla

Kunlun Fight 13: Dzianis Zuev zwycięzcą turnieju World Max 2014! Wyniki i video!

Kunlun Fight 13 W ostatnią niedzielę, 16 listopada 2014 roku w Chinach odbyła się gala Kunlun Fight 13. Głównym punktem jej programu były walki półfinałowe i finał turnieju World Max 2014. Ku powszechnemu zaskoczeniu, wszystkich faworytów pogodził Dzianis Zuev, a więc zawodnik, którego w ogóle nie powinno być na tym evencie.

A to dlatego, gdyż Białorusin odpadł w rundzie ćwierćfinałowej, przegrywając w niej z Mustaphą Haidą. Ten jednak doznał kontuzji i wobec tego do turnieju przywrócony został Zuev.

Fighter, który otrzymał niesamowitą szansę, wykorzystał ją w stu procentach. W pierwszym starciu znokautował Aikprachę Meenayothina (89-17-1). Taj, który w bieżącym roku wygrywał chociażby z Albertem Krausem i Dylanem Salvadorem, tym razem był wyjątkowo bezradny. Był liczony juz w pierwszej rundzie, a w drugiej Zuev posłał go na deski lewym bezpośrednim, kończącym walkę. To była pierwsza sensacja w jego wykonaniu.

Drugą było zwycięstwo Zueva w finałowym boju z Victorem Nagbe. Młody Australijczyk, który w półfinale pokonał Jiao Fukai na punkty, już w premierowej rundzie zapoznał się z podłożem ringu. I choć w kolejnych próbował odrobić straty, to jednak gubił się, gdy białoruski przeciwnik wyprowadzał w jego stronę akcje bokserskie. Ostatecznie Zuev odniósł zasłużoną wygraną przez decyzję sędziowską, po której nie krył ogromnego wzruszenia.

Do tej pory szerzej nieznany Dzianis Zuev jednego dnia pokonał dwóch świetnych zawodników, obu głównie dzięki technikom bokserskim, a zwłaszcza znakomicie pracującej lewej ręce. Czy walczący z odwrotnej pozycji fighter stanie się nową gwiazdą wagi lekkiej? Kolejne pojedynki Białorusina powinny to zweryfikować.

W pojedynku dodatkowym triumfował Albert Kraus (78-19-3). 34-letni Holender uporał się z Li Yankunem. ''The Hurricane'' systematycznie osłabiał swojego rywala, kończąc kombinacje pięściarskie niskimi kopnięciami. W trzeciej rundzie Chińczyk już jedynie walczył o przetrwanie i choć Kraus stale napierał, to z wielkim trudem udało mu się dotrwać do końcowego gongu. Tym niemniej zwycięzca mógł być tylko jeden i został nim pierwszy mistrz K-1 MAX.

Komplet wyników

Półfinały turnieju World Max 2014
70 kg: Dzianis Zuev (Białoruś) pokonał Aiprachę Meenayothina (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie
70 kg: Victor Nagbe (Australia) pokonał Jiao Fukai (Chiny) przez decyzję

Superfighty
70 kg: Albert Kraus (Holandia) pokonał Li Yankuna (Chiny) przez decyzję
60 kg: Li Ning (Chiny) pokonał Lerdsilę Chumpairtoura (Tajlandia) przez decyzję

Finał turnieju World Max 2014
70 kg: Dzianis Zuev (Białoruś) pokonał Victora Nagbe (Australia) przez decyzję