free templates joomla

Kunlun Fight 11: Aikpracha Meenayothin lepszy od Dylana Salvadora! Wyniki i video!

Kunlun 11 W ostatnią niedzielę, 5 października 2014 roku w Makau odbyła się gala Kunlun Fight 11, której głównym punktem programu były pojedynki drugiej rundy turnieju World MAX 2014. Stały one na bardzo dobrym poziomie, co szczególnie należy powiedzieć o starciu Aikprachy Meenayothina (89-16-1) z Dylanem Salvadorem (37-12-1).

Na papierze był to najciekawiej zapowiadający się bój i rzeczywistość pokazała, że nie bez powodu. Już od samego początku Taj z Francuzem rozpoczęli wyniszczającą, twardą walkę, toczoną w bardzo bliskim dystansie i bez przestojów.
Dało się zauważyć inicjatywę po stronie Aikprachy, lecz Salvador robił wszystko co w jego mocy, by dotrzymać kroku zawodnikowi z walkami w GLORY na koncie. Ostatecznie to właśnie Aikpracha zwyciężył, ale słowa uznania należą się obu fighterom za ich postawę.

Świetny występ dał ponownie Victor Nagbe, wygrywając na punkty z Artemem Pashporinem. Po pierwszej badawczej rundzie, w drugiej młody Australijczyk z furią atakował rywala, który gubił się w obronie. Presja ze strony Nagbe była tak wielka, że obaj zawodnicy wypadli poza liny, a zanim do tego doszło byli tego bliscy kilkukrotnie! Na szczęście obu nic się nie stało, a napór trwał dalej. Nagbe kontrolował sytuację i sędziowie nie mieli innego wyjścia jak ogłosić go zwycięzcą.

Trwa dobra passa Mustaphy Haidy. Po tym, jak pokonał Andy'ego Souwera, tym razem uporał się z Sergei'em Zuevem. Przewagę zdobył sobie już w pierwszej rundzie, gdy posłał Białorusina na deski lewym sierpowym. W kolejnych starciach Marokańczyk podkręcał tempo w końcówkach i to ostatecznie doprowadziło go do wygranej na kartach sędziowskich.

Do półfinału zakwalifikował się także ostatni Chińczyk w stawce, Jiao Fukai. Wypunktował Tomoyuki'ego Nishikawę i tym samym gospodarze będą mogli ekscytować się kolejną potyczką z udziałem swojego zawodnika.

Będzie mu jednak niezwykle ciężko, gdyż w półfinale podejmie Victora Nagbe. W drugim Aikpracha Meenayothin skrzyżuje rękawice z Mustaphą Haida. Te pojedynki oraz finał turnieju zaplanowane zostały na listopadową galę Kunlun Fight, lecz nie jest jeszcze znany jej precyzyjny termin.

Komplet wyników

Ćwierćfinały turnieju World MAX 2014
70 kg: Aikpracha Meenayothin (Tajlandia) pokonał Dylana Salvadora (Francja) przez decyzję
70 kg: Victor Nagbe (Australia) pokonał Artema Pashporina (Rosja) przez decyzję
70 kg: Mustapha Haida (Maroko) pokonał Sergei'a Zueva (Białoruś) przez decyzję
70 kg: Jiao Fukai (Chiny) pokonał Tomoyuki'ego Nishikawę (Japonia) przez decyzję

Superfighty
60 kg: Valentina Shevchenko (Peru) pokonała Chali Bassinah (Francja) przez decyzję
61 kg: Yukiya Nakamura (Japonia) pokonał Andrew Doyle'a (Irlandia) przez decyzję