free templates joomla

Global Fighting Championship 4: Patrice Quarteron oskarża Badra Hari'ego! Karta walk gali!

Badr Hari vs Patrice QuarteronJuż 16 października 2014 roku w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbędzie się gala Global Fighting Championship 4. W jej kontekście najwięcej mówi się o starciu Badra Hari'ego (104-12) z Patrice'em Quarteronem (38-5-1), o czym pisaliśmy TUTAJ.
Obaj są równie znani ze swoich umiejętności, co z kontrowersyjnych zachowań i tzw. wielkich gęb. Trudno więc było wyobrazić sobie sytuację, w której obyłoby się bez podgrzewania atmosfery przed walką.

Quarteron bowiem podzielił się wideo na YouTube, na którym trener Hari'ego, Mike Passenier dzwoni do osoby z obozu Francuza, chcąc odwołać pojedynek i to za pieniądze. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić autentyczności tego nagrania, lecz sam fakt umieszczenia tego typu treści sprawia, że przyjacielskich zachowań między zawodnikami raczej nie uświadczymy. Wideo możecie obejrzeć niżej.

W innym boju zawalczy Zabit Samedov (79-11-1). Jeden z najlepiej wyszkolonych fighterów Kickboxingu i Muay Thai chce podtrzymać serię pięciu zwycięstw z rzędu, na którą złożyli się m.in. Wiesław Kwaśniewski i Badr Hari. Przeciwnikiem Białorusina ze słynnego Chinuk Gym będzie Jafar Ahmadi (29-4-1) z Iranu.

Poza tym przeprowadzony zostanie czteroosobowy turniej. W pierwszym jego półfinale spotkają się Melvin Manhoef (37-12) i Mohamed Karim. Manhoef w Kickboxingu nie ma ostatnio czym się chwalić, gdyż przegrał w sześciu kolejnych pojedynkach. Jego ofensywny styl daje jednak pewność, że będzie się działo. Karima sympatycy tego sportu mogą kojarzyć z bardzo jednostronnej konfrontacji z Catalinem Morosanu, przegranej przez Egipcjanina na punkty.

W drugim półfinale zmierzą się Ismael Lazaar (24-1-2) i Australijczyk Tai Tuivasa. Lazaar to aktualny mistrz organizacji Enfusion po tym, jak znokautował w czerwcu tego roku Daniela Sama. Wcześniej Marokańczyk był także czempionem A1 World Combat Cup. Tuivasa zaś to nie tylko kickboxer, ale i zawodnik MMA. Jego rekord w tej formule to dwa zwycięstwa bez porażek.

Karta walk

Superfighty
Badr Hari (Maroko) vs. Patrice Quarteron (Francja) 
Zabit Samedov (Białoruś) vs. Jafar Ahmadi (Iran)

Półfinały turnieju
Melvin Manhoef (Holandia) vs. Mohamed Karim (Egipt)
Ismael Lazaar (Maroko) vs. Tai Tuivasa (Australia)

Finał turnieju
Manhoef/Karim vs. Lazaar/Tuivasa