free templates joomla

Gala UFC 178 zapowiada się bardzo interesująco!

UFC 178Już wczoraj rozpoczął się kolejny ciekawy weekend dla fanów MMA. O północy czasu polskiego mogliśmy obserwować ważenie przed galą Bellator 126, a sama gala, gdzie wystąpi między innymi Marcin Held, czeka nas już dzisiaj, podobnie jak ważenie przed UFC 178 w Las Vegas. Sam gala odbędzie się z soboty na niedzielę, a podczas tego wieczoru zobaczymy dwie przedwalki, następnie cztery pojedynki w karcie wstępnej i pięć w karcie głównej.

Podczas kolejnej gali UFC bardzo obiecująco zapowiada się przede wszystkim główna karta,  w której wyróżniają się trzy ostatnie pojedynki gali. Główną kartę otworzy walka kobiet, w której  niepokonana Cat Zingano (8-0-0) skrzyżuje rękawice z Amandą Nunes (9-3-0). ,,Alpha" jest pierwszą pretendentką do walki o pas, co pozwala myśleć, że walka z notowaną na 8 miejscu Nunes jest ostatnim przystankiem na drodze do walki o tytuł mistrzowski. Przegrana na pewno utrudniłaby te plany, dlatego Zingano musi pozostać bardzo skupiona w walce z agresywną i lubiącą narzucać tępo "The Lioness".

Po walce kobiet do oktagonu wejdą zawodnicy wagi średniej, Tim Kennedy (18-4-0) i Yoel Romero (8-1-0). Obaj znajdują się w elitarnej dziesiątce najlepszych reprezentantów tej dywizji, zajmując odpowiednio 6 i 10 miejsce w rankingu. Ponadto obaj zaliczyli serię zwycięstw - Kennedy wygrał cztery ostatnie walki, natomiast Romero trzy, z tego wszystkie które stoczył w UFC. Zapowiada to wyrównany pojedynek, który jednemu z zawodników zapewni jeszcze wyższe miejsce w rankingu i przybliży do walki o pas.

W trzeciej walce od końca wystąpi Dustin Poirier (16-3-0), reprezentujący ten sam team co Jose Aldo, w starciu z Conorem McGregorem (15-2-0). Współpraca Poiriera z tym właśnie teamem, nie jest bez znaczenia, co zaznaczył ,,The Notorious". Powiedział on, że: ,,czuje słabość płynącą z tej grupy". Mimo słów McGregora, jego przeciwnik w trzech ostatnich pojedynkach zanotował trzy zwycięstwa i ma zamiar podtrzymać dobrą passę, co pozwoli mu w przyszłości walczyć o pas. Nie można oczywiście nie doceniać zajmującego 9 pozycję w rankingu ,,The Notorious'a", który również ma za sobą serię zwycięstw. Jest to więc kolejna walka podczas gali UFC, która zapowiada się na bardzo wyrównaną.

Po nich do oktagonu wejdą Donald Cerrone (24-6-0, 1NC) i, debiutujący w UFC, Eddie Alvarez (25-3-0). ,,Cawboy'' to weteran UFC, walczący dla tej organizacji od lutego 2011 roku. Przez prawie cztery lata kariery w największej organizacji MMA na świecie Cerrone wygrał 11 walk, a przegrał tylko 3. Po obiecującym debiucie i pokonaniu 3 przeciwników z rzędu, nastąpił okres przeplatania lepszych i gorszych walk. Jednak same zwycięstwa w 4 ostatnich walkach pokazują, że zawodnik z Denver nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W sobotę ,,Cowboy” będzie walczył o utrzymanie dobrej passy i piątą wygraną z rzędu. Jego przeciwnik po walkach dla kilku organizacji, ostatnio Bellator, trafił wreszcie do UFC. Debiut reprezentanta Filadelfii na pewno nie będzie łatwy, mimo jego dużych zdolności walki w stójce i skutecznych obaleń. Alvarez po udanym rewanżu z Michaelem Chandlerem udowodnił, że jest w dobrej formie i może namieszać w wadze lekkiej w UFC.

W walce wieczoru Demetrious Johnson (20-2-1) będzie bronił pasa mistrzowskiego w wadze muszej (do 56kg) przeciwko Chrisowi Cariaso (17-5-0). Obecny mistrz zdobył pas w walce z Josephem Benavidezem, podczas gali 22 września 2014 roku.Od tego czasu skutecznie bronił go 5 razy, ostatnio przeciwko Ali Bagautinov'owi w czerwcu tego roku. Pretendent, znany ze swoich low kicków i bardzo dobrej stójki, po porażce z Chrisem Cariaso'em zanotował 3 zwycięstwa z rzędu, pokonując 4 miesiące temu Louisa Smolka. Mimo, że Chris Cariaso zajmuje dopiero 8 pozycję w rankingu UFC może poważnie zagrozić obecnemu mistrzowi. Dewastujące low kicki są jego największą bronią. Musi jednak pamiętać, że Johnson jest specjalistą od sprowadzeń, które są bardzo skuteczne w MMA, zwłaszcza po przechwyceniu kopnięć. Walka o pas zawsze budzi większe emocje, dlatego starcie Johnsona z Cariaso będzie doskonałym ukoronowaniem ciekawej gali w Las Vegas.