free templates joomla

Mamed Khalidov vs Tito Ortiz na KSW 30?

Mamedo vs TitoJak podają czeczeńskie źródła piszące o MMA, według ich informacji na luty 2015 roku w polskiej organizacji KSW planowany jest turniej wagi półciężkiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż w pierwszej parze zmierzyć by się mieli ich rodak i zarazem najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov i supergwiazda światowego MMA, Amerykanin Tito Ortiz! Byłaby to gala KSW 30 a więc nie tak odległa perspektywa.

Na razie źródła milczą skąd pochodzi informacja, ale wiemy, że spora grupa czeczeńskich zawodników przebywa obecnie w Tajlandii, gdzie akualnie trenuje Tito Ortiz i przebywająca tam Cristiane "Cyborg" Justino na Phuket. Co prawda jest aktualnie "sezon ogórkowy", ale informację postanowioliśmy sprawdzić u źródła czyli w sztabie Tito Ortiza i Cristiane i być może otrzymamy wiążącą odpowiedź.

Sumując: Khalidov walczył ostatnio na KSW 27, gdzie pokonał Brazylijczyka Maiquela Falcao przez poddanie w pierwszej rundzie. Na razie trwają kolejne dywagacje, kto będzie rywalem Mameda na grudniowej gali KSW 29 w Krakowie. Z murowanym faworytem i najbardziej oczekiwanym fighterem z jakim chcieliby widzieć Czeczena polscy fani jest Tomasz Drwal mieszkający właśnie w Krakowie. Pisaliśmy o tym, ale razie jednak strony najwyraźniej nie doszły jeszcze do porozumienia o ile w ogóle dojdą. Póki co nie atakują się w prasie, co już jest znamienne i może wróżyć powodzenie w przyszłości.

Tito Ortiz tak na dobre zakończył karierę, ale starego wilka ciągnie do lasu czyli do walk i być może zobaczymy go jeszcze. Ortiz po porażkach w UFC przeszedł do Bellatora i tam stoczył ostatnią walkę z Rosjaninem i mistrzem kategorii średniej Alexandrem Shlemenko. Zmusił go do poddania, gdyż ten nieopatrznie przyjął walkę w kategorii półciężkiej i nie poradził sobie z silniejszym rywalem.

Plusem Mameda byłoby w tym wypadku doświadczenie wyniesione z wagi półciężkiej w jakiej już walczył. Na razie jednak poczekajmy i traktujmy tę informację jako część letniego sezonu informacyjnego, gdzie informacje pogodowe przeplatają się z tymi o grasującym potworze morskim w mazurskim jeziorze, czyli Radio Erewań nadaje...