free templates joomla

Kunlun Fight 7: początek zmagań o zwycięstwo w turnieju World MAX!

Kunlun Fight 7Coraz mocniej Chiny zaznaczają swoją obecność na rynku Kickboxingu i Muay Thai, organizując silnie obsadzone eventy, stojące na wysokim poziomie organizacyjnym. Wśród tych najlepiej prosperujących federacji znajduje się Kunlun Fight, który to zainicjował właśnie turniej mistrzowski dla zawodników walczących w kategorii lekkiej, a więc do 70 kg. Jego pierwsza odsłona będzie mieć miejsce 27 lipca 2014 roku. Nazwiska jego uczestników, takie jak Andy Souwer (152-15-1), Victor Nagbe czy Aikpracha Meenayothin (87-16-1) muszą działać na wyobraźnię.

Najciekawiej, jeśli chodzi o czysto papierową wartość fighterów, wyglądają dwa zestawienia. Jedno z nich to starcie Victora Nagbe z Armenem Petrosyanem (62-10-1). Częstotliwość, z jaką Nagbe walczy jest godna podziwu i dorównuje tej, jaką prezentują najlepsi wojownicy z Tajlandii, jak np. Buakaw, z którym niedawno rywalizował w ringu, przegrywając nieznacznie na punkty. Nic zresztą dziwnego, gdyż ciemnoskóry Australijczyk to przedstawiciel Muay Thai, doskonale znany w Azji, miał już także okazję zawitać wcześniej na gale Kunlun Fight. Petrosyan to także thaiboxer, znany głównie jako brat bardziej utytułowanego Giorgio, ale i sam ma na koncie sporo osiągnięć. Ostatnim jest tytuł ISKA, zdobyty po znokautowaniu w drugiej rundzie Mohameda Houmera.

Dobrze zapowiada się także konfrontacja Dylana Salvadora (36-11-1) i Seyedisy Alamdarnezama. Ten pierwszy miesiąc temu uległ na punkty Ekkaritowi, ale werdykt był niejednogłośny. Z kolei reprezentant Iranu to jedna z największych rewelacji ostatnich miesięcy. W kwietniu triumfował w turnieju na Xtreme Muay Thai, wygrywając w nim kolejno z Adayltonem Freitasem i wspomnianym wcześniej Victorem Nagbe.

Andy Souwer, wielokrotny mistrz K-1 MAX i Shootboxingu, będący świeżo po wygranym pojedynku z Yasuhiro Kido w Japonii dostał za przeciwnika Mustaphę Haidę. Inny zawodnik, którego śmiało można uznać za jednego z faworytów do końcowego sukcesu, Aikpracha Meenayothin sprawdzi zaś umiejętności Romana Mailova.

W superfightach największą atrakcją będzie bez wątpienia występ Berneunga (124-39-6), kolejnego znakomitego fightera z Tajlandii.

Kolejne rundy turnieju World MAX 2014 odbędą się w okresie wakacyjnym (ćwierćfinały) oraz w listopadzie (czteroosobowy turniej finałowy).

Karta walk:

World Max 2014, 1/8 finału:
70 kg: Zheng Zhaoyu (Chiny) vs. Tomoyuki Nishikawa (Japonia)
70 kg: Victor Nagbe (Australia) vs. Armen Petrosyan (Włochy)
70 kg: Jiao Fukai (Chiny) vs. Chris Ngimbi (DR Kongo)
70 kg: Dylan Salvador (Francja) vs. Seyedisa Alamdarnezam (Iran)
70 kg: Li Zikai (Chiny) vs. Artem Pashporin (Rosja)
70 kg: Aikpracha Meenayothin (Tajlandia) vs. Roman Mailov (Ukraina)
70 kg: Feng Xingli (Chiny) vs. Sergei Zuev (Białoruś)
70 kg: Andy Souwer (Holandia) vs. Mustapha Haida (Maroko)

Kickboxing:
60 kg: Li Ning (Chiny) vs. Jin-Hyeok Kim (Korea Płd.)
75 kg: Han Kaihu (Chiny) vs. Berneung (Tajlandia)

MMA:
56 kg: Tang Jin (Chiny) vs. Iana (Rosja)
65 kg: Yao Honggang (Chiny) vs. Jadamba Munkhbayar (Mongolia)