free templates joomla

Monte Carlo Fighting Masters – 7 walk o mistrzostwo świata WMC Muay Thai!

Monte Carlo Fighting Masters14 czerwca 2014 roku na Stade Louis II w Monako pod patronatem wielkiego miłośnika sportu, księcia Alberta II odbędzie się wielka gala Muay Thai – Monte Carlo Fighting Masters, na której stoczonych będzie aż siedem pojedynków o pasy mistrzowskie prestiżowej organizacji WMC.

W tej najbardziej nas interesującej wystąpi Paweł Słowiński (105-21-1). Polsko-australijski wojownik po nieudanych występach w MMA wraca do dyscypliny, w której czuje się najlepiej. Dość powiedzieć, że od dekady to najbardziej utytułowany zawodnik boksu tajskiego wagi ciężkiej. Przeciwnikiem ‘’Stinga’’ będzie Tsotne Rogava (5-5), zaledwie 21-letni fighter trenujący w czołowym ukraińskim teamie Captain Odessa. Jak do tej pory jego największym osiągnięciem jest wygranie mistrzostw świata organizacji IFMA w 2012 roku. Przedstawiciel nowego narybku nie ma zbyt dużego doświadczenia, ale z pewnością będzie zdeterminowany, by w pełni wykorzystać daną mu szansę. Czy jednak to wystarczy na Słowińskiego, który po ostatnich występach, przeplatanych zwycięstwami i porażkami chce powrócić na właściwą ścieżkę? Niewątpliwie to pochodzący ze Strzegomia weteran aren Muay Thai i K-1 będzie faworytem.

Wśród francuskich zawodników, walczących w zasadzie w roli gospodarzy zaprezentuje się czterech czołowych przedstawicieli tamtejszej sceny Muay Thai. Szczególnie ciężkie zadanie czeka Djime Coulibaly’ego (49-10-4), wybranego na najlepszego fightera we Francji ubiegłego roku. Podejmie on Buakawa Banchamka (215-21-12), z którym w 2011 roku przegrał na punkty.

Yohan Lidon (75-30-1) po dobrym w swoim wykonaniu, lecz przegranym boju z Johnem Wayne’em Parrem stanie naprzeciwko Alexa Tobiassona Harrisa (28-5) ze Szwecji. Abdallah Mabel (86-23-1) znany polskim kibicom ze starć z Michałem Głogowskim (porażka) i Piotrem Woźnickim (wygrana) zmierzy się z Tajem Berneungiem (123-39-6). W trzecim francusko-tajskim zestawieniu skonfrontuje się dwóch młodych zawodników: Dylan Salvador (36-10-1) i Ekkarit, mistrz stadionu Rajadamnern.

W Monte Carlo zaprezentuje się także Pakorn Sakyothin (150-25-5), fighter roku 2013 w Tajlandii, a za rywala mieć będzie reprezentanta Turcji, Yetkina Ozkula (51-9).

Karta walk:

69 kg: Buakaw Banchamek (Tajlandia) vs. Djime Coulibaly (Francja)
61,5 kg: Pakorn Sakyothin (Tajlandia) vs. Yetkin Ozkul (Turcja)
63,5 kg: Dylan Salvador (Francja) vs. Ekkarit (Tajlandia)
72,5 kg: Abdallah Mabel (Francja) vs. Berneung (Tajlandia)
76 kg: Yohan Lidon (Francja) vs. Alex Tobiasson Harris (Szwecja)
95 kg: Artem Vakhitov (Rosja) vs. Dzianis Hancharonak (Białoruś)
+95 kg: Paweł Słowiński (Polska/Australia) vs. Tsotne Rogava (Ukraina)