free templates joomla

ONE FC 15: Rise of Heroes! Fernandes vs. Ueda o tytuł w wadze koguciej!

ONE FC 15 2 maja 2014 roku w stolicy Filipin, Manili odbędzie się piętnasta gala największej obecnie azjatyckiej organizacji MMA – ONE FC. Główną atrakcją będzie starcie o pas mistrzowski w wadze koguciej między Bibiano Fernandesem (15-3) i Masakatsu Uedą (18-2-2).

Aktualny czempion Fernandes wcześniej walczył w wadze piórkowej, w 2011 roku zszedł do aktualnej. Jeszcze nie zaznał w niej goryczy porażki, a oprócz mistrzostwa ONE FC ma na koncie także sukces w Grand Prix nieistniejącego już DREAM. Dla ONE FC stoczył jak na razie trzy pojedynki, wszystkie wygrał na punkty, a w ostatnim, przeciwko Soo-Chul Kimowi zdobył tytuł. Brazylijczyk to przede wszystkim specjalista od BJJ.

Ueda natomiast to weteran Shooto. Był zresztą tam mistrzem, w jednej z walk o obronę tytułu pokonał Eduardo Dantasa, obecnego mistrza Bellatora. Podobnie jak jego najbliższy rywal, w ONE FC jego licznik zatrzymał się na cyfrze trzy. Wszystkie konfrontacje odbył w ramach turnieju, który wyłonił Japończyka jako zwycięzcę. W półfinale pokonał Jensa Pulvera, zaś w finale Kevina Belingona.

Czym jednak byłaby gala na Filipinach bez lokalnych gwiazd? Jedną z nich jest Eduard Folayang (13-4), będący także mistrzem lokalnej organizacji Universal Reality Combat Championship. Jego przeciwnik to doświadczony japońsko-koreański fighter Kotetsu Boku (21-9-2), zresztą były mistrz ONE FC. Jest także Rey Docyogen (10-2), niepokonany we wspomnianym URCC, lecz przegrał oba pojedynki w ONE FC. On zaś podejmie Josha Alvareza (12-6) z Guamu.

Dla filipińskich kibiców największą gratką powinien być jednak występ Any Julaton (0-0). To była pięściarka, która na zawodowym ringu wywalczyła pasy mistrzowskie organizacji WBO i IBA w wadze super koguciej. Teraz będzie debiutować w MMA mając za rywalkę Ayę Saeid Saber (1-3) z Egiptu, dla kontrastu wywodzącą się z Kickboxingu.

Karta walk:

Główna karta

Walka o mistrzostwo ONE FC w wadze koguciej
61 kg: Bibiano Fernandes (Brazylia) vs. Masakatsu Ueda (Japonia)

70 kg: Kotetsu Boku (Japonia/Korea Płd.) vs. Eduard Folayang (Filipiny)
57 kg: Josh Alvarez (Guam) vs. Rey Docyogen (Filipiny)
66 kg: Rob Lisita (Australia) vs. Yusuke Kawanago (Japonia)
84 kg: Tatsuya Mizuno (Japonia) vs. Leandro Ataides (Brazylia)
+93 kg: James McSweeney (Wielka Brytania) vs. Chris Lokteff (Australia)
57 kg: Gianni Subba (Malezja) vs. Eugene Toquero (Filipiny)
57 kg: Ana Julaton (Filipiny) vs. Aya Saeid Saber (Egipt)

Pozostałe walki:
84 kg: Mahmoud Salama (Egipt) vs. Aung La N Sang (Birma)
48 kg: Jujeath Nagaowa (Filipiny) vs. Jeet Toshi (Indie)