free templates joomla

Wojciech Bartnik debiutuje w MMA na Fight Exclusive Night!

Wojciech BartnikJak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ostatni polski medalista olimpijski w boksie Wojciech Bartnik, porozumiał się z właścicielami organizacji Fight Exclusive Night i debiutuje w MMA już na najbliższej gali FEN 2, 8-go marca we wrocławskiej hali Klubu Biznesowego na Stadionie Wrocław. Na razie nie jest jest jeszcze znane nazwisko rywala, ale organizatorzy prowadzą rozmowy z potencjalnymi przeciwnikami.

Informacje o chęci debiutu w MMA znanego boksera pojawiały się już wcześniej, ale brakowało konkretnej deklaracji ze strony niezwykle lubianego na Dolnym Śląsku sportowca. Nieoficjalnie wiadomo tylko, iż Bartnik od wielu lat interesuje się zapasami i trenuje czasami na zapaśniczej macie z utytułowanymi zawodnikami tego sportu. Na pewno nie jest sportowym emerytem, bowiem nadal pomaga w przygotowaniu się wielu zawodników do walk i pracuje jako trener.

Bartnik zdobył brązowy medal w 1992 roku w Barcelonie i od tego czasu, żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka. W 1996 roku wywalczył też brąz na ME, walcząc w kategorii ciężkiej. Leworęczny fighter z Oleśnicy zwyciężał też w turnieju im. Feliksa Stamma i trzykrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich. Potem przeszedł na zawodowstwo. Ostatni raz na ringu jako zawodowiec wystąpił w 2010 roku przedłużając serię zwycięstw do 15 z rzędu od czasu porażki z Albertem Sosnowskim w 2007 roku. Pokonał wówczas w Berlinie, o 11 lat młodszego niemieckiego zawodnika, Marcela Erlera.