free templates joomla

Tyrone Spong podpisał umowę z Glory Sport International!

Tyrone Spong k-126 letni zawodnik Kickboxingu młodego pokolenia w Holandii Tyrone “The King of the Ring” Spong (68-6-1, 42 KO’s) podpisał dwuletni kontrakt z organizacją Glory Sports International. Jest to istotne wzmocnienie dla GSI, szczególnie ważne na dwubiegunowym rynku walk na zasadach K-1, bowiem o zawodnika zabiegała także K-1 Global.

Mierzący 1.88 cm i ważący 103.5 kg, pochodzący z Surinamu były mistrz It’s Showtime zanotował w karierze 60% skuteczność kończenia pojedynków przed czasem, co potwierdził w ostatniej walce z Peterem Aertsem w Brukseli w dniu 30 czerwca 2012, gdy zdemolował trzykrotnego mistrza K-1 World GP.W 2010 roku w ćwierćfinale K-1 WGP odpadł z rywalizacji po dobrej walce z Alistairem Overeemem. W jego narożniku stał wówczas czterokrotny mistrz Ernesto Hoost, który przejął go od jego mentora i odkrywcy talentu, Luciena Carbina. Właśnie ten trener wychował go o czym wielu już nie pamięta. On sam nie przacuje już dziś ani z Carbinem, ani z Hoostem na stałe.

Spong zasłynął jako jeden z pierwszych, którzy zatrzymali słynnego "Zabójcę Gigantów", Kaoklaia Kaennorsinga z Tajlandii.Potem pokonał wielu innych dobrych rywali. Dziś trenuje z Alistairem Overeemem i Rashad Evans w USA.Spong podpisując kontrakt dołączy do dawnych rywali i legend K-1: Petera Aertsa, Remy Bonjasky'ego, Semmy Schilta i Jerome Le Bannera, którzy w grudniu w Tokio zawalczą o tytuł zwycięzcy World Grand Prix. Tyrone znajdzie się w grupie młodych ambitnych i gotowych wymienić starych mistrzów jak: Errol Zimmerman, Gokhan Saki, Anderson ‘Braddock’ Silva, Filip Verlinden.