free templates joomla

Thunder Strike Fight Leauge: wyniki gali

Okniński TeamW dniu 8 listopada a Lublinie w hali MOSiR, odbyła się pierwsza edycja gali Thunder Strike Fight Leauge. Karta walk składała się z dziewięciu pojedynków aw walce wieczoru miejscowa zawodniczka Izabela Badurek (3-2) pokonała pochodzącą z Krakowa Weronikę Zygmunt (0-1). Była to kolejna impreza, gdzie walka wieczoru była kobiecym main eventem gali. Badurek miała nieco ułatwione zadanie, bowiem na ważeniu miała ponad 4 kg nadwagi i tylko kilogram zdołała zbić przy ponownym podejściu. W walce jednak miała już mniejsze kłopoty i duszeniem rękoma zdołała zmusić rywalkę do poddania.

Komplet zwycięstw na gali odnieśli zawodnicy Okniński Team z Białej Podlaskiej (na zdjęciu) - Hubert Szymajda (3-0), który zanotował trzecie zwycięstwo przed czasem i Michał Bartoszewicz (3-3), który odrobił porażkę z gali PLMMA 22 z Andrychowa. W tym ostatnim wypadku, decyzja sędziego o przerwaniu walki, była bardzo kontrowersyjna. Jakub Piesiewicz prowadził pojedynek na punkty i przy próbie dźwigni Bartoszewicza nie odklepał na znak poddania a mimo to sędzia podjął taką decyzję. Sztab Piesiewicza złożył protest do organizatora o unieważnienie decyzji, plus propozycję rewanżu.

Trzecie imponujące zwycięstwo odniósł Damian Biłas ze Spartakusa Rzeszów. Podopieczny trenera Krzysztofa Bańkowskiego, świetnie zaprezentował się i do tego walczył znacznie dłużej, niż w poprzednich walkach solidnie zapracowując na wygraną w drugiej rundzie z Grzegorzem Lipskim. Inny wychowanek rzeszowskiego trenera, Jakub Jerzuchowski (1-0) także wygrał walkę, ale od jakiegoś czasu trenuje on w Krakowie i trenuje u Tomasza Drwala.

Gala była bardzo udanym widowiskiem i o dziwo bez wielkich nazwisk i wielkiego budżetu na gaże promotorowi Jackowi Sarnie udało się zorganizować udany event, na który przyszło ponad tysiąc widzów. Lublin okazał się chłonnym rynkiem na walki MMA.

Komplet wyników:

Walka Wieczoru
57 kg: Izabela Badurek pokonała Weronikę Zygmunt przez poddanie (duszenie trójkątne rękami) w 1 rundzie

Pozostałe
77 kg: Paweł Obrzut pokonał Pawła Latało przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie
77 kg: Damian Biłas pokonał Grzegorza Lipskiego przez poddanie (dźwignia na nogę) w 2 rundzie
61 kg: Michał Bartoszewicz pokonał Jakuba Pisiewicza przez poddanie  (kimura) w 2 rundzie
77 kg: Mariusz Białas pokonał Konrada Płazę przez poddanie (duszenie d'arce) w 2 rundzie
67 kg: Jakub Jerzuchowski pokonał Piotra Jaszczuka przez poddanie (dźwignia na ramię) w 2 rundzie
67 kg: Patryk Mituła pokonał Sebastiana Kotwicę przez poddanie techniczne (trójkątne duszenie nogami) w 1 rundzie
71 kg: Łukasz Bieniek pokonał Kamila Rozdzialika przez TKO (uderzenia w parterze) w 2 rundzie
77 kg: Hubert Szymajda pokonał Łukasza Fajera przez decyzję 3-0