free templates joomla

MP w Kickboxingu w formule Kick Light: wyniki zawodów w Kartuzach!

MP Kick LightOd piątku 11-go października do niedzieli 13-go października w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Puchar Polski Juniorów w Kickboxingu w formule Kick Light. Na starcie stanęło 130 zawodniczek i zawodników z ponad 30 polskich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Kickboxingu. Miejscowym organizatorem był klub Rebelia Kartuzy i Duet Gdańsk. Formuła Light Kick oparta jest na przejściowych przepisach pomiędzy lżejszymi formami rywalizacji kickboxerskiej a twardymi zasadami Low-Kick.

W trakcie zawodów rodziło to niejednokrotnie nieporozumienia w interpretacji. Sprawa dotyczyła siły z jaką uderzali zawodnicy, bo w wielu pojedynkach fragmentami wyglądało to jak klasyczny Low-Kick. Sportową sensacją była przegrana mistrzyni świata WAKO-Pro Iwony Nierody z Diamentu Pstrągowa z Karoliną Glejsner z Boksing Zielona Góra. Co by nie powiedzieć, to faktycznie porażka miała miejsce i widać ewidentnie, iż Nieroda jest przemęczona startami a konkurencja nie śpi na żadnym polu. Tak w Low-kick, K-1 czy Kick Light. Ciekawostką jest fakt, że Glejsner, ledwie ociera się o kadrę narodową a Nieroda jest jej stałą etatową zawodniczką. Zatem zaplecze od mistrzów dzieli nie aż tak wiele i widać, że są talenty w polskim Kickboxingu. Na pewno zawodniczka z Zielonej Góry zostanie zauważona przez trenera kadry Rafała Kałużnego w kontekście powołań i zbliżających się ME w Turcji za kilka tygodni.

Niestety kilka gorzkich słów niestety należy się organizatorom gali. Potknięcia na linii, organizatorzy - sędzia główny a także brak komunikacji sprawił, że jeszcze w trakcie i natychmiast po zawodach zawrzało. Głównie w przestrzeni internetu, ale także na sali nie brakło spięć. Sprawa dotyczy domniemanej nietrzeźwości ludzi z obsługi gali. Jak twierdziło ponoć kilku uczestników imprezy - dało się wyczuć alkohol, a końcowym efektem było wezwanie Policji na zawody. Według nie potwierdzonych informacji wezwała ją matka jednego z przegranych i rozżalonych zawodników.

To ewenement, ale po badaniu trzech sędziów okazało się, że to bzdura więc należy domniemywać, iż nie pito alkoholu w trakcie zawodów, ale kac był i jest po tych zawodach w środowisku. Sprawą zainteresował się Polski Związek Kickboxingu, który poprosiliśmy o ustosunkowanie się do całej afery, bo że taka powstała przy okazji, to niestety smutny fakt. Rozmawialiśmy z prezesem Andrzejem Palaczem, który poinformował, iż PZKB przygląda się tej sprawie i jeśli cokolwiek się potwierdzi wyciągnie konsekwencje. Jak na razie są tylko typowe błędy organizacyjne, sędziowskie i zawodność sprzętu a pozostałe zarzuty się nie potwierdziły. Dotyczy to braku trzeźwości i rzekomego pobicia się organizatorów.

To samo twierdzi Patryk Zaborowski - organizator i jednocześnie zawodnik tej gali, który przyznał, że potknięcia były. Wrzawę w internecie określa jako zawiść i rozżalenie przegranych. Na osłodę gorzkich ocen, Zaborowski ma fakt zdobycia tytułu MP. Przyznał, że jest mu przykro z powodu opóźnień w walkach i faktu, że zawody kończyły się w niedzielę ok. 21 godziny a ekipy musiały jechać z Kartuz na Śląsk czy w inne odległe rejony kraju, już w nocy.  W sobotę walki skończyły się o 16.00 i popełniono błąd w obliczeniach ilości i długości walk. Obciąża to sędziów gali, albowiem oni ustalili taki tryb zawodów. Długie oczekiwania na drabinki turniejowe a także werdykty wzbudziły wiele negatywnych komentarzy i złość wielu uczestników zawodów. Jednak to są wnioski na przyszłość i Zaborowski chce je eliminować i kontynuować tę imprezę. Poniżej wyniki MP Seniorów:

Kobiety

50 kg
1. Żaneta Cieśla (Polonia Pasłęk)
2. Anna Knobel (Beniaminek 03 Starogard Gdański)
3. Adrianna Żarnowiecka (Street Fighter Warszawa)
3. Ewa Boś (Boksing Zielona Góra)

55 kg
1. Karolina Glejsner (Boksing Zielona Góra)
2. Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa)
3. Karolina Borzęcka (Politechnika Lubelska)

60 kg
1. Paulina Frankowska (Nadstal Krzaki Czaplińskie)
2. Elżbieta Gerc (KO Otwock)
3. Joanna Różańska (X Fight Piaseczno)

65 kg
1. Monika Kędzierska (Sparta Chrzanów)
2. Emilia Czerwińska (Boksing Zielona Góra)
3. Natalia Pawłowska (Champion Gdańsk)
3. Joanna Przewłócka (Champion Gdańsk)

+70 kg
1. Marzena Przydatek (ŁKS Łódź)
2. Maria Barcikowska (Start Działdowo)
3. Magdalena Jabłońska (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

Mężczyźni

57 kg
1. Kacper Narloch (Cholew Police)
2. Piotr Łuszcz (Tajfun Legionowo)
3. Paweł Dąbrowski (Beniaminek 03 Starogard Gdański)

63 kg
1. Maciej Domińczak (Legion Głogów)
2. Bartłomiej Tarnowski (Politechnika Lubelska)
3. Artur Książek (Legia Warszawa)
3. Krzysztof Zygalski (Legion Głogów)

69 kg
1. Maciej Garbaczewski (TKKF Siedlce)
2. Adrian Durma (EKK Elbląg)
3. Roger Garbaczewski (TKKF Siedlce)
3. Szymon Salacha (Beskid Dragon Bielsko-Biała)

74 kg
1. Jerzy Wroński (Palestra Warszawa)
2. Karol Kruzel (Duet Gdańsk)
3. Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy)
3. Konrad Czopowicz (Legia Warszawa)

79 kg
1. Marcin Krawczyk (Wicher Kobyłka)
2. Kamil Ruta (Wicher Kobyłka)
3. Dominik Pazdan (Diament Pstrągowa)
3. Sebastian Prokop (Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

84 kg
1. Wiesław Złoty (Duet Gdańsk)
2. Bartosz Guzik (Sparta Chrzanów)
3. Mariusz Gołębski (Tajfun Legionowo)
3. Łukasz Czarnowski (Legia Warszawa)

89 kg
1. Cyprian Grzęda (TKKF Siedlce)
2. Kamil Ołdakowski (Wicher Kobyłka)
3. Łukasz Rembelski (Wicher Kobyłka)

94 kg
1. Patryk Zaborowski (Duet Gdańsk)
2. Piotr Wypchał (KAT Kraków)
3. Piotr Felińczak (Scorpion Krępice)
3. Artur Zieliński (EKK Elbląg)

+94 kg
1. Artur Bizewski (Rebelia Kartuzy)
2. Michał Wszelak (Smok Toruń)
3. Tomasz Koniarski (ŁKS Łódź)
3. Marek Gryszpanowicz (Duet Gdańsk)