free templates joomla

Cage Warriors 60: Pary półfinałowe turnieju w wadze lekkiej!

Cage Warriors 60Czteroosobowy turniej w wadze lekkiej odbędzie się podczas gali Cage Warriors 60, która zaplanowana jest na 5-go października 2013 w Londynie. Zwycięzca turnieju zostanie jednocześnie nowym mistrzem Cage Warriors w wadze lekkiej. Organizacja ujawiniła zestawienia półfinałowe, które zobaczymy w hali The Forum w Kentish Town w Londonynie.
W turnieju wezmą udział między innymi, Brytyjczycy - Jason Ball i Mick Sinclair, szkocki wojownik - Stevie Ray, a stawkę zamyka Słowak - Ivan Buchinger. Każdy z Nich ma szansę zdobyć tytuł należący nie tak dawno do Conora McGregora, który wspina się aktualnie w rankingu wagi lekkiej UFC.

Zestawienia półfinałowe: Buchinger (23-4) zmierzy się z Sinclairem (12-3), natomiast jego rodak, Ball (20-12) skonfrontuje umiejętności z innym "wyspiarzem", Ray'em (12-4). Każdy z półfinałów będzie trwał dwie rundy po pięć minut. Ewentualnie z jedną 5 minutową dogrywką, natomiast w finale zawodnicy stoczą pojedynek 5-rundowy.

Półfinały będą częścią karty wstępnej Cage Warriors 60, natomiast starcie finałowe będzie walką wieczoru. Cage Warriors organizuje formułę turniejową, którą stosuje coraz mniej organizacji MMA.
Miejmy nadzieję, że przyszli finaliści nie doznają na tyle poważnych urazów i pojawią się w walce o mistrzostwo wagi lekkiej. Jeśli jednak, któryś z zawodników nie byłby w stanie wyjść do pojedynku finałowego organizatorzy wyznaczyli walkę rezerwową, w której zobaczymy Seana Cartera i Richarda Griffina.

Co więcej podczas gali CWFC 60 zobaczymy starcie kobiet. Debiutująca w MMA, Mistrzyni Świata w Muay Thai, Amanda Kelly (0-0 MMA) zmierzy się z Brytyjką, Hannah Stephens (2-1 MMA). Co ciekawe brytyjska zawodniczka również wywodzi się z boksu tajskiego. W związku z tym możemy być pewni, że pojedynek będzie w większym stopniu toczony w stójce, aniżeli na macie oktagonu.