free templates joomla

K-1 World Tour Ireland: Uvais Bisaev triumfatorem turnieju! Tomasz Bukowski wygrywa walkę!

Islam BisaevCzeczeńsko-irlandzki zawodnik Kickboxingu Uvais "Aslan" Bisayev został triumfatorem ośmioosobowego turnieju K-1 MAX, jaki odbył się podczas gali PFC Fight Night & K-1 World Tour Ireland. Impreza miała miejsce w Regency Hotel w Dublinie w Irlandii w dniu 7-go września i była współorganizowana przez organizację K-1 Global i lokalną Primal Fighting Championships. Bisayev pokonał na punkty Genzima Ujku o przezwisku Disha, znanego też z występów w bokserskiej rywalizacji.

Stawką turnieju poza oczywistymi korzyściami sportowymi był kontrakt na występy w cyklu K-1 World MAX. Z ramienia organizacji walki nadzorował Ned Kuruc. Podczas imprezy w walkach poza turniejowych rozdano też pasy mistrza Irlandii w formule K-1. Na starcie nie zabrakło także polskich zawodników a byli nimi Tomasz Bukowski i Tomasz Wodziński z Nysy na Dolnym Śląsku.

Właśnie wspomniany Wodziński wziął udział w turnieju w wadze do 70 kg i miał pecha trafić na zwycięzcę całej rywalizacji Bisayeva. Polak miał wyjątkowo dobrze dysponowanego karatekę stylu Kyokushinkai przegrał pojedynek po serii niskich kopnięć. Był liczony trzykrotnie i ostatecznie sędzia był zmuszony przerwać walkę a Bisayev awansował dalej. Wodziński na początku walki po jednym niskim kopnięciu w przyczep, miał problemy z utrzymaniem się na nogach a doświadczony rywal to wykorzystał.

Znacznie lepiej poszło Tomaszowi Bukowskiemu, który w wadze półciężkiej (88 kg) wystąpił w jednym z superfight i odniósł druzgocące zwycięstwo nad Irlandczykiem o przydomku Staz, reprezentującym kluby Boxing Clinic i MMA Clinic z Cork. Staz to aktualnie lider klasyfikacji irlandzkiego amatorskiego MMA i najlepszy zawodnik kategorii półciężkiej w Muay Thai na Zielonej Wyspie. Bukowski doprowadził do technicznego nokautu w drugiej rundzie Irlandczyka.

Bisaev vs Tomasz Wodziński


Finał: Bisaev vs Genzin