free templates joomla

Trener "Jacare" Souzy: Mój zawodnik znokautuje Okamiego!

Ronaldo Jacare Souza Specjalista BJJ i były mistrz Strikeforce, Ronaldo "Jacare" Souza w kolejnej walce zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu UFC w wadze średniej, Yushinem Okamim. Zarówno zawodnik, jak i jego trener, zgodnie twierdzą, że występ ten będzie okraszony spektakularnym nokautem. Do starcia dojdzie podczas gali UFC Fight Night 28 w Belo Horizonte w dniu 4 września 2013 roku. Zwycięstwo w walce da jednemu z zawodników spory awans w zestawieniu wagi średniej UFC.

"Cieszę się, że uda mi się zmierzyć z Okamim. Jest on wysoko w rankingach i to naprawdę solidny i kompletny gość. To będzie dobre wyzwanie dla mnie. Mam świadomość, że UFC daje mi naprawdę dobrych przeciwników. Na pewno nie pożałują, że dali mi takową szansę. Oni dają mi coraz bardziej odpowiedzialne walki i ja postaram się odwdzięczyć świetnym występem." - powiedział Ronaldo Souza.

W ostatniej walce brazylijski zawodnik poddał Chrisa Camozziego, przez duszenie trójkątne, w pierwszej rundzie pojedynku. Teraz zadanie wydaje się dużo cięższe, gdyż Okami nigdy nie został poddany w oktagonie, ale patrząc na umiejętności posiadacza czarnego pasa w BJJ może się to niedługo zmienić.

"Muszę skupić się na poddaniu, bądź nokaucie, który zapewni mi zwycięstwo. Planuję wygrać i tego dokonam. Teraz przygotowuję się z nowymi utalentowanymi zawodnikami z klubu X-Gym. Oni bardzo dużo wnoszą do moich przygotowań. Przez całe życie trenowałem z ludźmi, którzy są głodni walki. Teraz jest tak samo. Jestem gotowy na to wyzwanie."

Pieczę nad przygotowaniami brazylijskiego "Aligatora" sprawuje Josuel Distak, główny trener X-Gym w Rio de Janeiro. Jak sam twierdzi, jego podopieczny ma na tyle umiejętności, aby znokautować japońskiego judokę.

"Jacare jest gotowy. To będzie bardzo ważny pojedynek. Zarówno On, jak i Okami są topowymi zawodnikami. Nie widzę obszarów, w których Okami byłby lepszy. Nie wiem co by się musiało stać, żeby wygrał. Poznaliśmy sposób w jaki walczy i wiemy jakie ma słabości. Wiemy, że ma braki w stójce, więc tam będziemy próbowali szukać szans na zakończenie walki. "Jacare" będzie dążył do nokautu." - stwierdził Josuel Distak.
 
Brazylijczyk ma świadomość, że ciężką pracą może dokonać naprawdę wiele. Obecnie jest piątym zawodnikiem wagi średniej.
Przed nim walkę o pas mistrzowski dostanie Anderson Silva, a potem (najprawdopodobniej) przeżywający drugą młodość, Vitor Belfort.  Souza odniósł się do ewentualnej potyczki z byłym mistrzem UFC.

"Oczywiście, że chciałbym zawalczyć z Vitorem. Wszystko jednak zależy od UFC. On udowodnił w dwóch ostatnich walkach, że zasługuje na walkę o tytuł. Jeśli UFC zadecyduje zestawić go ze mną, przyjmę wyzwanie." - stwierdził były mistrz Strikeforce, Ronaldo "Jacare" Souza.