free templates joomla

Jerome Le Banner nokautuje Vitaliya Akhramenko na Fight Night Saint Tropez! Wyniki

Jerome le BannerW niedzielę 4-go sierpnia w Saint-Tropez na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, odbyła się gala Fight Night Saint Tropez, z udziałem wielu znanych zawodników K-1 i MMA. W walce wieczoru słynny 40 letni Jerome Le Banner (76-21-2 61 KO) ponownie pokonał powracającego do zawodowych walk po dwóch latach przerwy 35-letniego Białorusin Vitaliya Akhramenko (44-9-1 18 KO). Francuz tak jak w ich pierwszym pojedynku, gdy trafił lewym hakiem na wątrobę doprowadzając do liczenia i zakończył walkę silnym prawym ciosem, tak i teraz znokautował rywala. Dokładnie stało się to tak samo w drugiej rundzie.

To nie jedyna analogia, ale zupełnie jak w francuskiej powieści Alexandra Dumasa, panowie spotkali się nie "W dwadzieścia lat później", tylko dokładnie w dziesięć, gdyż obaj bili się ze sobą niemal w dziesięcioletnią rocznicę ich walki na gali K-1 World Grand Prix 2003 in Paris w czerwcu 2003 roku. Przez ten czas wiele się wydarzyło w ich karierach i był to bogaty okres w wydarzenia. Jedno jest pewne, nie będą już młodsi, ale kibice już powoli, mogą się szykować do kolejnej batalii za dziesięć lat bo zapewne ani jeden ani drugi nie zamierzają szybko kończyć kariery. Trudno się temu dziwić skoro w tak prestiżowym miejscu nie zabrakło takich gości jak Sylvester Stallone, Michel Drucker czy Vincent Lagaffe, którzy podziwiali JLB.

Swoje trzy grosze dołożyła także organizacja WKN, która dwie walki sankcjonowała pasami mistrza świata. I tak przegrany niedawno na ME IFMA w Portugalii, Rosjanin Vladimir Mineev (20-2) pokonał Brazylijczyka Thiago Beowulfa i ma teraz pas w wadze do 95 kg prawdopodobnie zwakowany przez słynnego Australijczyka Nathana Corbetta. Organizacja hojnie szafuje pasami, bo w niewiele wyższej wadze do 96,6 kg pas zdobył Francuz Emmanuel Payet pokonując mieszkającego w Anglii, Litwina Arnolda Oborotova.

W superfight poległ inny znany obok JLB weteran K-1 i MMA Stefan Leko (69-32-1 1NC). Niemca związanego niegdyś z Golden Glory, pokonał idący w górę Francuz Nicolas Wamba, mistrz Europy WKN. Francuz wygrał w czwartej rundzie pojedynek przez nokaut. Zwycięstwo na gali w turniejowej rywalizacji wagi superśredniej (82 kg) zapewnił sobie także Yoann Kongolo ze Szwajcarii.

Komplet wyników:

Main event
+100 kg: Jerome Le Banner (Francja) pokonał Vitaliya Akharmenko (Białoruś) przez KO w 2 rundzie

WKN World Championship
95 kg: Vladimir Mineev (Rosja) pokonał Thiago Beowulfa (Brazylia) przez decyzję 3-0
96,6 kg: Emmanuel Payet (Francja) pokonał Arnolda Oborotova (Litwa) przez decyzję 3-0

Superfight
+100 kg: Nicolas Wamba (Francja) pokonał Stefan Leko (Niemcy) przez TKO w 4 rundzie
59,6 kg: Alena Hola (Czechy) pokonała Irinę Mazepę (Ukraina) przez decyzję 3-0
+100 kg: Luca Panto (Włochy) pokonał Thomasa Vanneste (Belgia) przez decyzję 3-0
92 kg: Antony Rea (Francja) pokonał Laurent Atriffi (Belgia) przez KO w 1 rundzie
70 kg: Philippe Salmon (Francja) pokonał Sansong Moua (Francja) przez KO w 1 rundzie
100 kg: Zinedine Hameur Lain (Francja) pokonał Marca Vligera (Francja) przez decyzję 3-0

Turniej
82 kg: Yoann Kongolo (Szwajcaria) pokonał Fishera Stcklera (Belgia) przez decyzję
82 kg: Freddy Marius Bructer (Francja) pokonał Edouarda Andronache (Rumunia)

Finał turnieju
82 kg: Yoann Kongolo (Szwajcaria) pokonał Freddy Mariusa Bructera (Francja) przez KO w 2rundzie