free templates joomla

Zwycięstwo na UFC Fight Night 28 zapewni Teixeirze walkę o pas!

Glover TeixeiraWirtuoz BJJ i wschodząca gwiazda wszechstylowej walki wręcz, Glover Teixeira (21-2 MMA, 4-0 UFC) staje przed życiową szansą walki o pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej.  

Dyrektor wykonawczy w UFC, Marshall Zelaznik, podczas sobotniej konferencji prasowej po UFC 163 w Rio de Janeiro, zdradził, iż prezes UFC, Dana White, oraz matchmaker UFC, Joe Silva, stwierdzili, że jeśli Brazylijczyk w przekonującym stylu wygra walkę z Ryanem Baderem (15-3 MMA, 8-3 UFC) to kolejnym jego występem w UFC będzie walka o pas w kategorii do 93 kilogramów.

Teixeira i Bader zmierzą się w walce wieczoru podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 28, która odbędzie się 4 września w Belo Horizonte, w Brazylii.

Do pojedynku amerykańsko-brazylijskiego miało dojść już wcześniej, podczas majowego UFC 160. Bader w czasie przygotowań doznał jednak kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w walce. W miejsce Amerykanina został powołany, James Te Huna, który został pokonany przez poddanie w pierwszej rundzie przez pozostającego w znakomitej formie brazylijskiego zawodnika, Glovera Teixeirę.  

Bader jest zwycięzcą programu The Ultimate Fighter. Wygrał trzy z ostatnich czterech walk, które stoczył od momentu poniesienia dwóch pierwszych porażek w swojej karierze. Przez dwanaście pierwszych pojedynków Bader był niepokonany.
Pierwszą porażkę na swoim koncie zanotował po walce na gali UFC 126, na której przegrał z Jonem Jonesem. Kolejna walka, którą stoczył na UFC 132 z Tito Ortizem, także przyniosła mu przegraną.
W ostatnim pojedynku poddał Białorusina, Vladimira Matyushenko w ciągu niespełna 50 sekund.

Glover Teixeira natomiast wygrał 19 walk z rzędu. W ostatniej poddał Jamesa Te Hunę, dodatkowo inkasując nagrodę za poddanie wieczoru. Ostatnim zawodnikiem, któremu udało się pokonać posiadacza czarnego pasa BJJ był Ed Herman w 2005 roku.

"Glover dostanie szansę na walkę o pas jeśli zanotuje znaczące zwycięstwo na gali w Belo Horizonte." - powiedział Zelaznik.